Motoruna taktığı ses sistemiyle HDP için çalışıyor

img

İSTANBUL - Restoran müdürlüğü görevinden istifa eden Cihan Özçelikoğlu, Kadıköy’de sabah gazete dağıtımıyla başladığı gününü, akşam anons aracına çevirdiği motoruyla gezerek HDP’nin seçim çalışmalarıyla bitiriyor.  

AKP-MHP ittifakının, seçimlerin 24 Haziran’da yapılacağını açıklamasının ardından Cihan Özçelikoğlu, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) seçim çalışmalarına aktif bir şekilde katılma kararı aldı. Yaklaşık 10 yıl kuryelik yapan Çelikoğlu, en son bir restorandın müdürlüğünü yapıyordu. Özçelikoğlu, seçim tarihinin belli olmasının ardından işinden istifa ederek, HDP’nin Kadıköy’deki standını ilk açan kişiler arasına katıldı. 
 
ABONELERE GAZETEYİ ULAŞTIRIYOR
 
Her gün sabah saat 06.00’da güne başlayan Özçelikoğlu, geçtiğimiz günlerde yayım hayatına başlayan Yeni Yaşam gazetesini abonelere ulaştırmakla işe koyuluyor. Gazetenin dağıtımını bitirdiğindeyse Kadıköy İskelesi’nde HDP’nin seçim standını açıyor. Stantta görev alan arkadaşlarına yardımcı olan Özçelikoğlu, aynı zamanda standın güvenliği, teknik ve rutin işlerini de üstlenmiş durumda. 
 
MOTORUYLA SEÇİM ÇALIŞMASI YAPIYOR
 
Gün içinde standın ihtiyaçlarını kendi motoruyla karşılayan Özçelikoğlu, standın kapatıldığı akşam saatlerindeyse çalışmaları bırakmıyor. Yanına aldığı bir arkadaşıyla birlikte motoruna yerleştirdiği ses sistemiyle Kadıköy’ün mahalle ve sokaklarında gezerek insanlara HDP’nin seçim şarkılarını dinlettiriyor. 
 
Uzun yıllar kuryelik yaptığı ve arabası olmadığı için motorla seçim çalışması yapma fikrinin aklına geldiğini söyleyen Özçelikoğlu, “İlk başta stanttan ilçe örgütüne giderken öylesine bir deneme yaptım. İnsanlardan olumlu tepkiler geldiğini görünce bunu sürekli hale getirmeye karar verdim” dedi. 
 
‘KENDİMİ ÇALIŞMALARA ADADIM’ 
 
Günde en az bir saat Kadıköy sokaklarında gezdiğini belirten Özçelikoğlu, “Hiç kimseden destek almıyorum. 24 Haziran’a kadar kendimi HDP’nin çalışmalarına adadım. O zamana kadar elimden ne geliyorsa kendi imkanlarımla yapmaya çalışacağım” diye konuştu. Özçelikoğlu, motoru olan diğer arkadaşlarıyla birlikte Kadıköy’de konvoy halinde bu şekilde çalışma yapmayı planladığını söyledi.
 
MA / Muhammet Doğru