• img

  Önder: Barıştan korktukları için Dolmabahçe Mutabakatı’nı yok saydılar

  Yıldönümü yaklaşan Dolmabahçe Mutabakatı’nın onurlu bir barışın sağlanabileceği umudunu doğurduğunu söyleyen İmralı Heyeti üyesi Sırrı Süreyya Önder, “Bize diz çöktüremediler. Çöken tek bir şey var o da onların zalimliğidir” dedi.

 • img

  Bilgen: Tüm muhalefet partileri netleşmeli

  "Türkiye siyaseti geleceğini arıyor" panelinde konuşan HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, tüm muhalefet partilerinin netleşmesi gerektiğinin altını çizdi. Nesrin Nas, “Durumu tersine çevirebiliriz” derken, Mehmet Bekaroğlu ise “Demokrasiyi ayağa kaldırmalıyız” diye konuştu.

 • img

  Erdoğan’dan Salih Müslim açıklaması: Temennimiz Çekya'nın iade etmesi

  Urfa’da partisinin kongresine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, PYD eski Eşbaşkanı Salih Müslim'in gözaltına alındığı Çekya’nın başkenti Prag'dan Türkiye'ye iade edilmesini temenni ettiklerini söyledi.

 • img

  Bozdağ’dan Salih Müslim açıklaması

  PYD eski Eşbaşkanı Salih Müslim’in Prag'ta gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Interpol Daire Başkanlığı’nın Müslim’in Türkiye'ye iadesini talep ettiğini söyledi.

 • img

  Birlik: Yeni bir yaşama nefes aldırtmak istemiyorlar

  Efrin’e saldırının kentte yaşayan halkın yüz yıllık emeğine, kadınların öncülüğünde gerçekleştirilen yeni bir yaşama ve sisteme olduğunu dile getiren HDP’li vekil Leyla Birlik, “Emperyalist güçler ve Türkiye yeni bir yaşama nefes aldırtmak istemiyor” dedi.

 • img

  Hamzaoğlu: Karanlığı hep birlikte aydınlığa çevireceğiz

  HDK’nin Genel Meclis toplantısına tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi’nden mektup gönderen eşsözcü Onur Hamzaoğlu, HDK’nin emekleme döneminin sona erdiğinin altını çizerek, “Karanlığı hep birlikte, kol kola, omuz omuza, aklımızla ve yüreğimizle aydınlığa çevireceğiz” dedi.

 • img

  Özkiraz: AKP kaybetti ama önemli olan muhalefet kazanacak mı?

  AKP-MHP ittifakı ve yaşanan gelişmeleri değerlendiren araştırmacı Kemal Özkiraz, AKP ve MHP ittifakının seçimi kazanma şansı olmadığını belirterek, “Önemli olan muhalefetin ne yapacağı; hükümet seçimi kaybetmiş ama muhalefet kazanabilecek mi?” diye konuştu.

 • img

  Skandal görüntüler Başbakan Yıldırım'a soruldu

  HDP, Efrin'de bir çiftçinin ÖSO grupları tarafından katledilmesine dair sosyal medyada yer alan skandal görüntüleri Meclis'e taşıdı.

 • img

  PAK Başkanı Özçelik: Kürtlerin tüm kazanımları hedef alınıyor

  PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, "Kürtlerin sivil siyasetteki yükselişini engellemek için başlatılan savaşın, bugün Kürtlerin tüm kazanımlarını ortadan kaldırmayı hedef aldığını" söyledi.

 • img

  Urfa'da Erdoğan alarmı!

  Urfa’da yarın partisinin 6'ncı Olağan Kongresi'ne katılacak olan AKP Genel Başkanı Erdoğan için alarma geçildi. Mitinge ücretsiz taşıma için tüm toplu taşıma araçlarına talimat verildi, her yere GBT noktaları kuruldu, maçlar dahi ertelendi.

 • img

  Milliyetçi Cephe ittifakı ülkeyi karanlığa sürükler

  SHP ile HEP, Refah Partisi ile MHP arasında 1991 yılında yapılan ittifakları bugün AKP ile MHP arasındaki ittifakla kıyaslayan dönemin aktörleri, o dönemki ittifakların bugünkü ittifakla alakası olmadığı görüşünde.

 • img

  Buldan: Türkiye’yi uçuruma sürüklenmekten Öcalan kurtarabilir

  Türkiye'nin ciddi bir kriz içinde olduğunu ve bu krizin Türkiye'yi uçuruma sürüklediğinin altını çizen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, çıkış yolu olarak, Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması ve görüşmelere yeniden başlamasını gösterdi.

 • img

  Erdoğan: Efrin’de ciddi bir savaş veriyoruz

  Partisinin il başkanlarıyla bir araya gelen AKP Genel Başkanı Erdoğan, Efrin’de ciddi bir savaş verdiklerini söyledi. Erdoğan, AKP-MHP seçim ittifakı teklifine ilişkin olarak da “2019 seçimleri herhangi bir seçim değildir. Çok önemlidir” dedi.

 • img

  Bilgen: Türkiye ‘savaş suçu’ ile anılacak

  HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Efrin operasyonuna dair "Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin kalıcı tahribatına neden olacaktır. Kürtler ile Türkler arasındaki kopuşu derinleştirecektir. Türkiye’nin uluslararası arenada savaş suçuyla anılmasına neden olacaktır” dedi.

 • img

  Öztürk: Kürdistan’a ‘bölücülük’ diyenler bölücüdür

  DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Leyla Güven’in iddianamesinde "Kürdistan" için sözde denmesine tepki gösterdi ve “Kürdistan’ı bölücülük olarak sunanlar asıl bölücüdür” dedi. Öztürk, daha önce devletin muhatap aldığı DTK için de "Ne oldu da bir anda illegal olduk" diye sordu.

ARA