• img

  Adım adım uluslararası komplo: Çarmıha gerilme

  PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın, “çarmıha gerilme” ve “tabutun hazırlanması” olarak nitelendirdiği uluslararası komplonun 130 gün süren Avrupa sürecinden sonra küresel güçlerin pazarlık ve işbirliğiyle film sahnelerini aratmayacak bir operasyonla Türkiye’ye getirildi.

 • img

  Adım adım uluslararası komplo: İmha planı

  Kürt sorununun demokratik bir zeminde çözülmesi için gittiği Avrupa’da “istenmeyen kişi” ilan edilen PKK Lideri Abdullah Öcalan, küresel güçlerin ortaklığında başlatılan “sürek avı” ile etkisizleştirilmek istendi.

 • img

  Kızıl Kürdistan hakkında yeni bir belge: Pçelina’nın izlenimleri

  Akademisyen Dr. İsmet Konak, Y.G. Pçelina’nın 1924’te Kızıl Kürdistan’a düzenlediği bir seyahate dair belgelere ulaşarak analiz etti.

 • img

  Egemenlerin can pazarında demokratik ulus inşası

  Egemenlerin çıkarları uğruna can pazarına çevirdiği Suriye'de, ABD kendine hizmet edecek aktör, Rusya amaçlarını gerçekleştirecek Esad, Türkiye Kürtsüz yönetim istiyor. Kürtler ise, demokratik ulus hedefinde ilerlemeyi sürdürüyor.

 • img

  AKP'nin kullanışlı aparatı: HÜDA PAR

  Hizbullah'ın 90'larda gerçekleştirdiği katliamlar, HÜDA PAR'ın toplumsal eylemlere dönük saldırılarıyla devam etti. Şahit İmam, "Hizbullah, mobilize bir güç olarak devlet tarafından bir yerde tutuluyor. Bu seçimde sandık güvenliğini HÜDA PAR’a ihale edecekleri görülüyor" dedi.

 • img

  Cinayetler arttıkça 'karanlık' bağlar ortaya çıktı

  AKP-HÜDA PAR ortaklığı sonrası yeniden gündeme gelen Hizbullah’ın işlediği cinayetler arttıkça, JİTEM-ordu-polisle olan ilişkiler daha da görünür oldu. Şahit İmam, "İlim grubunun silahlı kanadına operasyon yapılmıyordu. Bütün emareler, İlim'in desteklendiği yönünde” dedi.

 • img

  Yazar Hazargöl: Halklar değişim ve demokrasi istiyor

  Türkiye halklarının gerçekten de değişim ve demokrasi istediğine işaret eden Dr. Hayri Hazargöl, “Bu iktidarın gidişiyle Türkiye’de değişim, özgürlük ve demokrasi doğrultusunda önemli gelişmeler yaşanacaktır” dedi.

 • img

  Toplumsal yeniden inşa için Amed deneyimi

  Amed’te, bir güvenlik ve zor aygıtına bürünmüş, sivil alanı baskılamış, hapsetmiş, kamusal tüm hizmetleri tasfiye etmiş ve sahada “devlet yok” sözüyle özetlenen yitik merkezi iktidara karşı dev bir komün yaratıldı.

 • img

  İmralı’da 9 ay 10 gün kalan Kuran: Çözüm Demokratik Cumhuriyet

  İmralı’da Abdullah Öcalan ile 9 ay 10 gün kalan tutuklu Nasrullah Kuran, güncel olan AKP-MHP-Ergenekon ittifakının yenildiğini, Kürt mücadelesinin ise yeni ittifaklarla büyüdüğünü belirterek, çözümün cumhuriyetin demokratikleşmesinden geçtiğini vurguladı.

 • img

  Emekçi: Abdullah Öcalan'ı okuyan herkes kurtuluşunu görüyor

  PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın İmralı’daki 24 yıllık direniş odaklı duruşunun komployu boşa çıkardığını belirten avukat Emran Emekçi, uygulanan tecritle Öcalan'ın Ortadoğu halklarına sunduğu çözüm önerilerinin önüne geçilemeyeceğini vurguladı.

 • img

  24 yıldır komploya karşı alanlardalar

  Abdullah Öcalan’a dönük komploya karşı 24 yıldır alanlarda olan kadınlar, “Sadece Kürt kadınlara değil, dünyadaki tüm kadınlara büyük bir özgürlük vaat etti. Önderimiz, 2023 yılında özgür olacak ve onu kucaklayacağız" dedi.

 • img

  Çiçek: Abdullah Öcalan'ın özgürlüğünü tartışacak iklimi yaratmalıyız

  HDK Eşsözcüsü Cengiz Çiçek, 24 yıl önce uluslararası komployla Türkiye'ye getirilen PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın toplumla bağ kurmasının ezilenlerin mücadelesine nefes aldıracağına işaret ederek, "Öcalan’ın özgürlüğünün tartışıldığı bir mücadele iklimi yaratmak zorundayız" dedi.

 • img

  Kartal: 2023 yılı komplonun ve tecridin bitirildiği bir süreç olmalı

  PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın Kürt sorununu "soykırım kıskancından" çıkarttığına belirten KONGRA-GEL Eşbaşkanı Remzi Kartal, "Özgürlük mücadelesini çökertmek isteyen sistem şuan çöküş sürecinde. Herkes Önder Apo’nun özgürlüğüne kilitlenmeli" dedi.

 • img

  Abdullah Öcalan'ı anlattı: Devrim ruhunu ondan aldık

  PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın Suriye'de bıraktığı etkiyi anlatan PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, "Halk, direniş ve devrim ruhunu ondan aldı. Halen o inançla hareket ediyoruz. Rojava'daki birliktelik, zeminini Öcalan'ın felsefesinden alıyor" dedi.

 • img

  Kadınların evrensel paydası: Jineolojî

  PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın fikirleriyle çalışmalarına başlanan Jineolojî, kadınların evrensel paydası haline geldi. Jineolojî Akademisi'nden Elif Kaya, “Ataerkil-kapitalist sistemin aşılıp, kadın etrafında gelişen özgürlükçü bir sistem istiyoruz. Jineojî bunun bilgisini açığa çıkaran bilim olmak durumunda" dedi.

ARA