‘Parlamentoda gençlerin ve kadınların sesi olacağım’

  • kadın
  • 09:10 4 Haziran 2018
  • |
img

ANTEP - HDP milletvekili adayı Birgül Yıldırım, Antep’te en az 4 vekil çıkaracaklarını söyleyerek, “Parlamentoda gençlerin ve kadınların üzerine uygulanan politikalara karşı onların sesi olacağım” dedi. 

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Antep Milletvekili adayı Birgül Yıldırım, aynı zamanda ziraat mühendisi. Yıldırım, iktidarın ve muhalefet partilerinin kadını sadece oy deposu olarak gördüğünü ve seçim beyannamelerindeki kadına yönelik vaatlerin seçim sonrası hep sözde kaldığını ifade etti. 
 
‘EN AZ 4 VEKİL’
 
HDP'nin ise kadını yaşamın kendisi olarak gördüğünü ifade eden Yıldırım, seçim çalışmalarının çok yoğun geçtiğini; ancak halkın kendilerini kucaklamasıyla tüm yorgunluklarını unutup daha sıkı çalıştıklarını dile getirdi. Yıldırım, Antep halkının gerçeği görüp şimdiden kararını verdiğini ve Antep’te en az 4 vekil çıkaracaklarını söyledi.
 
'HALK HDP’Yİ KUCAKLIYOR’
 
Seçim çalışmalarının coşkulu ve renkli geçtiğini söyleyen Yıldırım, HDP’nin diğer partilere göre her rengi barındırmasından dolayı herkesle diyaloğa girebildiklerini belirtti. Diğer siyasi partilerin sadece bir kesime hitap ederken, HDP’nin tüm kesimlere hitap ettiğini söyleyen Yıldırım, “İktidarın aleyhimize karşı yarattığı linç kültürü, halkta karşılık bulmuyor. Tam tersi halk bizi kucaklıyor” dedi.
 
'KADININ VE GENCİN SESİ OLACAĞIM’
 
“Bu ülkede kadınsanız ve gençseniz kesinlikle HDP’de olmalısınız” diyerek sözlerine devam eden Yıldırım, ülkede devletin gözü önünde kadınların erkek şiddetiyle, gençlerin ise işsizlikten dolayı intihara sürüklendiğini kaydetti. Tüm bunlar yaşanırken kadını ve genci savunan tek partinin HDP olduğunu vurgulayan Yıldırım, HDP’den neden aday olduğunu şu sözlerle anlattı: “Hem bir genç hem de kadın olarak HDP’deyim. Kadınların ve gençlerin sorunlarını tek çözecek parti HDP’dir. AKP hükümetinin gençler ve kadınlar üzerinde çok yanlış politikaları var. Parlamentoya gidip gençlerin ve kadınların üzerine uygulanan politikalara karşı kadının ve gencin sesi olacağım.”
 
‘HDP KADININ SESİDİR’
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlara yön vermesini bırakması gerektiğini söyleyen Yıldırım, kadının gülüşüne, giyinişine ve kaç çocuk doğuracağına kadının kendisinin karar vereceğini vurguladı. Cumhurbaşkanı’nın bu tarz söylemlerini kadınların ciddiye almadığını dile getiren Yıldırım, “Beyannamelerinde kadınlara onlarca vaat sunuyorlar; ancak kadına temsiliyet vermiyorlar. Bugün iktidar ve muhalefet, kadını sadece alanlarda çalışan olarak görüyor. Ancak HDP’nin her alanında kadın var. HDP’de kadının yer almadığı bir bölüm dahi yok. 16 yıldır iktidarda olan parti, kadını aşağılamaktan başka ne yaptı?  Aradaki fark ortadadır. Eminim kadınlar bu gerçekleri görerek 24 Haziran’da tercihte bulunacaklar” diye konuştu.

Diğer başlıklar

17/06/2018
20:54 Demirtaş TRT’de: Değil 20 ay 20 yıl da cezaevinde kalsam zulme boyun eğmeyeceğim
16/06/2018
13:43 Taşdemir: Ağrı’da sandıkları gözümüz gibi koruyacağız
11:34 Temelli Suruç’ta: Seçimle gitmeyi göze alamayanlar her türlü provokasyonu yapıyor
09:05 Cemile’nin annesi: Elinizi vicdanınıza koyarak, sandık başına gidin
09:03 Rıza Türmen: HDP'de demokrasi umudu görüldüğü için saldırıyorlar
09:02 Geçim derdi yüzünden kendi işini kurdu
15/06/2018
18:12 Esnaf kardeşler binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi
16:30 Esnaf kardeşlerin cenaze törenine polis müdahalesi
09:36 ‘Mezarlara yapılanları sandıkta unutmayacağız’
09:11 Babası AKP’den aday adayıydı, kendisi HDP adayı
09:08 ‘Erdoğan muhakkak gitmeli diyen çok kararlı bir kitle var’
09:06 Temelli: Erdoğan'ın oyunlarını barajları yıkarak bozacağız
13/06/2018
18:42 Erdoğan: Bunu dışarıda konuşamam, HDP baraj altında kalmalı
12/06/2018
10:14 ‘Cemaatlerin görevi adalete çağırmaktır’
09:35 Dersim’de seçim nabzı: 2’si bizden 2’si birden
09:15 Midyat’ta SİT alanındaki tarihi evin üzerine çardak
09:12 Hareketli seçmen seçim bölgesine taşınacak: Bir oy seçimin kaderini değiştirir
09:11 İstanbul adayı Daş: Anadilde eğitim hakkı için çalışacağım
09:04 'Hatay'ın yeniden barış ve huzur kenti olması için mücadele edeceğiz'
10/06/2018
09:55 ‘Pancara gittiğimiz gibi sandığa gideriz’