DEM Parti'den kadın seçim bürosu açılışı

HABER MERKEZİ - Seçim çalışmalarını sürdüren DEM Partili belediye eşbaşkan adayları, kayyımları göndermek için seçmenlerden destek istedi. Şirnex'e kadın seçim bürosu açtı. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) belediye eş başkan adayları, seçim bölgelerinde halkla bir araya gelmeye devam etti. 
 
MÛŞ
 
DEM Parti Mûş Kop (Bulanık) İlçe örgütü seçim çalışmaları kapsamında büro açılışı gerçekleştirdi. İlçe binası önünde bir araya gelen yüzlerce yurttaş, Belediye eşbaşkan adaylarıyla birlikte, ilçe merkezinde konvoyla büronun açılacağı Malazgirt Caddesi’nde bir araya geldi. Yol boyunca yurttaşlar, konvoy araçlarına yoğun ilgi ve destek verdi. Açılışa, DBP ilçe örgütü, DEM Parti Gençlik Meclisi, Mûş il eşbakanları ve DEM Parti ilçe örgütleriyle yanı sıra yüzlerce kişi katıldı. Açılacak büronun önünde toplanan kitle, burada “Direne direne kazanacağız” sloganını attı. DEM Parti Kop Belediyesi Eşbaşkan adayları Aryen Doğan ve Arafat Kardağı birer kısa konuşma yaptı.
 
‘YARINLARIN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ’
 
“Özgürlüğümüzün ve yarınlarımızın önünü açacağız” diyerek sözlerine başlayan Doğan, 31 Mart’a büyük bir farkla kazanacaklarını söyledi. Doğan, “31 Mart’a kazanacağımıza inanıyoruz. Halkımız kendi iradeleriyle oy kullanacaklar. Kayyım atanarak halkımızın iradesine büyük bir saygısızlık yapıldı. Halkımız herkese gereken cevabı verecektir. Değerli halkımız onların bu kirli siyasetine karşı çok iyi bir cevap olacaktır” diye konuştu.
 
‘PARTİ HALKIN İRADESİDİR’
 
Daha sonra konuşan eşbaşkan adayı Arafat Kardağı ise “Partimiz halkın partisidir, parti halkın iradesidir. Kop halkı yıllardır kayyım yönetiminde. Biz inanıyoruz ki 31 Mart’a onlara cevaplarını vereceğiz.  Sistem kirli ve sistemin etrafındakiler de kirlidir. Bizler Kop’un iradesini onlara vermeyeceğiz. Kop’ta çok fazla sorun var. Bizler bunların hepsini çözeceğiz. Bizler belediyeleri aldığımızda halkımızın sesi olacağız. 31 Mart’a hepimiz başaracağız” dedi. Konuşmaların ardından, kadınların zılgıtları ve alkışlarıyla kurdele kesilerek büro açılışı gerçekleştirildi. Etkinlik çekilen halaylarla son buldu.
 
ERZİROM
 
DEM Parti Erzirom’un Qereyazî ilçesinde büro açılışı gerçekleştirdi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışa Erzurum Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adayları Gülderen Varlı, Metin Gözmen ve DEM Parti Qereyazi Belediyesi eşbaşkan adayları Bahar Göksu, Fuat Tutkun ve partililer katıldı. Seçim bürosu önünde halka seslenen DEM Parti Büyükşehir eş adayı Gülderen Varlı, kayyım zihniyetinin bir kıyım olduğunu, halk iradesinin gaspı olduğunu söyledi. Varlı, "Mücadelemizden vazgeçemeyeceğiz. 31 Mart yerel seçimleri tarihi bir seçimdir. Kayyım kıyımına son vereceğiz” dedi. 
 
Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. 
 
RIHA
 
Riha’da da DEM Parti Serêkaniyê Belediye Eş Başkan adaylarından Rahşan Yazar,  seçim çalışmaları kapsamında bugün ilk olarak Cumhuriyet Mahallesi Taziye Evi’ndeki bir mevlide katıldı. Mevlidin ardından buradaki kadınlarla sohbet eden Yazar, partilerinin kadınlara ilişkin projelerini anlattı. Yazar, daha sonra Kepes mevkiinde piknik alanına giderek buradaki yurttaşlarla bir araya geldi. Sevgi gösterileri ile karşılanan Yazar, yurttaşların sorunlarını ve kendilerine dair önerilerini dinledi. Yurttaşlarla halay çeken Belediye Eş Başkan Adayı Yazar, sonrasında ilçe merkezinde ev ziyaretlerinde bulundu.
 
Diğer Eş Başkan Adayı Uğur Kahraman ise, ilçeye bağlı kırsal mahalleler Xidir Xelef (Damlacık), Xirbê Temo (Gültepe), Xirbe Piz (Yeniköy), Eynseraç (Saraççeşme) ve Ebês’e (Yüksektepe) giderek yurttaşlarla bir araya geldi. Gittiği her yerde coşkuyla karşılanan Kahraman, özellikle gençlerin ilgi odağı oldu. Yurttaşlarla sohbet eden Kahraman, seçim çalışmaları hakkında bilgi verirken, partilerinin kırsal mahalleler ve ilçe geneline yönelik projelerini anlattı. 2004 ile 2014 yılları arasında yerel yönetimde bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (BDP) belediyesinin ilçeye yaptığı hizmetleri hatırlatan Kahraman, on yıldır yönetimde bulunan iktidar partili belediye yönetiminin ise halka elle tutulur tek bir hizmet dahi sunmadığını ifade etti.
 
Kahraman “Ceylanpınar için kayıp on yıl olarak nitelendirdiğimiz bu sürecin ardından demokratik, şeffaf, katılımcı ve eşitlikçi yerel yönetim anlayışıyla hizmetlerimizi daha da büyüterek kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bahar yakındır” şeklinde konuştu.
 
ŞIRNEX 
 
DEM Parti Şirnex Kadın Meclisi, Yeni Mahalle'de ilk kadın seçim bürosunu açtı. DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan ile kentin eşbaşkan adayları Berivan Kutlu ve Turan Saltan’ın yanı sıra çok sayıda kişi açılışa katıldı. Coşkulu açılışlarda yurttaşlar uzun bir süre halaya durdu. Eşbaşkan adayı Berivan Kutlu, seçimde zaferle çıkacaklarını vurguladı. Kutlu, "Bizler Bişeng'lerin, Fatma Uyar'ların yoldaşıyız. Cesaretimizle tarih yazdık, asla korkmadık, korkmayacağız. 31 Mart’ta Cudi’nin eteklerine çıkıp, 'Ey Cudi sana müjdeyi getirdik' diyeceğiz” dedi. 
 
DEM Parti Sözcüsü ve Şirnex Milletvekili Ayşegül Doğan ise, yerel seçimlerin önemine vurgu yaptı. Doğan, "Hırsızlıkla ve taşımalı oylarla iradenizi işgal etmek istiyorlar. Birlikte çektiğimiz halayı gördünüz. Bizim için kimliğin, dilin, kültürün, sanatın koruması o halaydır. Bu sadece bir yerel seçim değil, aynı zamanda kayyımlara  bir cevaptır. Kayyım sadece belediyeye atanmış bir memur değildir, toplumun değerlerinin yok edilmesidir. 31 Mart'ta kayyımları göndereceği. Oylarımızı çalmak isteyenlere cevabımızı sandıkta vereceğiz. Ev ev, sokak sokak çalışmalarda yer alın ve oylarınız sahip çıkın” diye belirtti. 
 
Erzincan L Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutsak olan hasta tutuklu Saadet İdin’in mesajı okundu. İdin, eşbaşkanlara başarılar dileyerek, Şirnex halkının oylarına sahip çıkmasını istedi.
 
Büro açılışı sonrası kadınlar, kent esnafını ziyaret etti. 
 
AMED
 
DEM Parti yerel seçimler kapsamında Bajarê Nû (Yenişehir) ilçesinde bulunan sanayi siteleri esnafını ziyaret etti. DEM Parti Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Serra Bucak, Doğan Hatun ile Bajarê Nû Belediye Eşbaşkan adayları Safiye Akdağ, Mehmet Ergün ile partililer 1 ve 2 No’lu Sanayi Sitesi esnafını iki koldan ziyaret etti. 
 
Ziyaret sırasında esnafların sıcak ilgisiyle karşılaşan eşbaşkan adayları, esnafların sorunlarını dinledi. Esnafların sık sık "oyumuz kendimizedir, başka kime olacak", "Bir olacağız ve kayyumları göndereceğiz", "Biz mücadele ettik mi bir olduk mu barış da gelir özgürlük de" ifadeler kullanması dikkat çekti. 
 
BEDLÎS
 
DEM Parti Xelat İlçe Örgütü, eşbaşkan adayları için kitlesel bir karşılama gerçekleştirdi. Yoğun geçen karşılamada, Xelet Belediyesi Eşbaşkan Adayı Zelal Yılmaz, Abdülsamet Baycan ile Elcawaz (Adilcevaz) Belediye Eşbaşkan Adayları Dilek Akdağ ve Cesim Tusun da hazır bulundu. Xaskunduruk bölgesinde (Bahçedere sosyal tesisleri) gerçekleşen karşılama çok sayıda yurttaş araçları ile Yılmaz'ı karşıladı. Araçlar konvoy ilçe merkezinde bir süre tur attı. Kitle daha sonra Çarşiya Jorê'de (Yukarı Çarşı) mahallesinde toplandı. Yurttaşlar ıslıklar, alkışlar ve zafer işaretlerini yaparken, aynı zamanda halaya durdu. Ardından Çarşiya Jorê'de bulunan DEM Parti seçim bürosu açılışı coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.
 
Seçim bürosu açılışına katılan Bedlîs Milletvekili Hüseyin Olan, ülkede siyasi, kültürel ve daha birçok alanda durumların kötü olduğunu ifade etti. Olan, “Neden kötü çünkü 40 yıldır bir savaş devam ediyor. Fakat bugün barışın, beraberliğin günüdür. Eğer barış olmazsa ekonomik, siyasi ve eşitlik iyiye gitmez. Bu sistem 40 yıldır bizi ayrı bıraktı, ‘Siz farklısınız. Bizden olmayanı da aç bırakacağız’ diyor. Biz bunu kabul etmiyoruz. Biz diyoruz ki, Kürt halkı onurlu ve değerli bir halktır. Tehditlerinize karşı Xelat halkı boyun eğmeyiz” diye konuştu.
 
‘ZAMAN BARIŞ ZAMANIDIR’
 
“Büyük Özgürlük Yürüyüşü”nu hatırlatan Olan, yürüyüşünün anlamının PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın üzerindeki tecridin kırılmasına ve Kürt sorununun demokratik çözümüne yönelik olduğunu vurguladı. “Ne olursa olsun Sayın Öcalan üzerindeki tecridin kalkmalı” diyen Olan, barış için diyalogların açılması gerektiğinin altını çizdi. Savaşın kolay bir şey olduğunu dile getiren Olan, “En zor şey ise barışı istemektir. Bu halk barışı isteyen bir halktır. Türkiye halkı da bu barışa layıktır. Barış olduğunda eminiz ki ekonomik, kültürel ve her anlamda huzura erecektir. Bu eğer biz 31 Mart seçimlerinde birlik olursak olur. Xelat’ta belediyeyi alırsak işte o zaman olacaktır, diyebiliriz. Bu yüzden Özgürlük Yürüyüşü devam ediyor ve 31 Mart ayına kadar devam edecek.  Zaman barış, başarı ve bu halkındır” diye belirtti.
 
‘ANLAYIŞIMIZ HALKIN OLANI HALKA VERMEKTİR’
 
Xelet Belediyesi Eşbaşkan Adayı Abdülsamet Baycan da belediyecilik anlayışlarının sistem partileri ile aynı olmadığını vurguladı. Baycan, “Bizim belediyecilik anlayışımız demokratik, ekolojik paylaşımcı ve katılımcı bir anlayıştır. Bir kişinin karar verebileceği bir anlayış değildir. Bizim anlayışımız halkın olan halka vermektir. Başkalarına peşkeş çekmek anlayışı değildir” diye konuştu.
 
‘ZAFERLE SONUÇLANDIRACAĞIMIZA İNANIYORUZ’
 
Son olarak konuşan Xelat Belediyesi Eşbaşkan Adayı Zelal Yılmaz ise 31 Mart seçimlerini zaferle sonuçlandıracaklarına inandıklarını söyledi. Xelat’ın geride bırakıldığını ifade eden Yılmaz, ilçeyi kalkındıracaklarını belirtti. Çalışmalarını halkın talebine göre derleyeceklerini dile getiren Yılmaz, şöyle devam etti: “Ahlat’ta yerel yönetim halkı sınıfsal gruplara ayırmış ve ötekileştirmiş. Burası Kürt mahallesi, Türk mahallesi şeklinde kutuplaştırılmış. Türk mahallerinde yollar yapılırken, Kürt mahallelerinde yollar çamurdan pislikten yürünmeyecek vaziyette. Sandığa gidip oy verdiğiniz zaman kendi vatandaşını ikinci sınıfa düşüren bu iktidarı düşünün. Tamda bu yoksulluğun artmasından sebep sofrasına oturduğum her yoksulun sofrasını zenginleştirmeden kalkmayacağım. Bu da sizlere sözüm olsun. İnanıyorum ki 31 Mart’ta halk zalime zulme karşı halk iradesini o sandığa taşıyacaktır. Zaman DEM’in zamanıdır.” 
 
Açılış alkışlar, ıslıklar ve zılgıtlarla son buldu.
  
PİRXUS (OVAKIŞLA) BELDESİ
 
DEM Parti'nin bir diğer seçim bürosu açılışı ise Pirxus (Ovakışla) beldesinde gerçekleştirildi. Açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra Bedlîs İlçeleri Belediye Eşbaşkan Adayları ve Bedlîs Milletvekili Hüseyin Olan katılım gösterdi. Açılış öncesi yurttaşlar uzun kollar oluşturarak halaylar çekti. Alkışlar ve zılgıtların eksik olmadığı açılışta, Pirxus Belediye Eşbaşkan Adayları Baran Turan ve Dilan Uçar tanıtıldı.
 
‘YAŞANABİLİR BİR PİRXUS İÇİN’
 
Burada konuşan Dilan Uçar yurttaşlara seslenerek, şunları dile getirdi: “Sizinle bir araya gelerek sorunlarınızı çözmek istiyoruz. Bu süreçte sorunlarınızı daha iyi anlamak için bir platform kurmayı amaçlıyoruz. Ovakışla’nın güçlü bir şekilde temsiliyeti arzuluyoruz. Bu yolda yanımızda olmanızı ve deneyimlerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Birlikte daha güçlü ve yaşanabilir bir Ovakışla için elbirliğiyle çaba gösterelim. Zaman Pirxus zamanıdır.” 
 
‘OVAKIŞLA’YI ALACAĞIZ’
 
Eşbaşkan adaylarından Baran Turan ise, “Ovakışlayı alacağız” diyerek sözüne başladı. Geçen 5 yılda belediyenin birçok şeyi yapmadığını ifade eden Turan, sözlerini şöyle tamamladı: “5 yıllık süreçte belediye imkanlarının nerelere harcandığını, belediye imkanlarının birilerine nasıl peşkeş çekildiğini hepiniz çok iyi gördünüz. 31 Mart’tan sonra belediyeyi aldığımızda belediyeciliğin nasıl olduğunu, şeffaf belediyeciliğin nasıl olduğunu göstereceğiz. Seçim için geziyoruz ve çamurdan evlere gidemiyoruz. İnşallah bu sefer belediyecilik hizmetlerini halkımıza eşit şekilde dağıtacağız ve bunun sözünü veriyoruz.” 
 
Açılış etkinliği coşkulu halaylarla son buldu.

ERZİROM

DEM Parti, Qerecoban (Karaçoban) İlçesi’nde büro açılışı gerçekleştirdi. Açılışa Erzirom Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayları Gülderen Varlı ve Metin Gözmen’in yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. İlk olarak Kopal Mahallesi’nde büro açılışı gerçekleştirilirken kitle, ardından kilometrelerce uzayan araç konvoyuyla Qerecoban’a giriş yaptı.

Burada büyük bir coşkuyla karşılanan adaylar, uzun süre yurttaşlarla birlikte halay çekti. Ardından ilçe meydanında gerçekleşen büro açılışında konuşan Gülderen Varlı, Kurdistan kentlerindeki belediyelerin 2 dönemdir kayyım “zulmü” altında olduğuna dikkat çekerek, “31 Mart yerel seçimleri kayyım kıyımına karşı dur deme seçimidir” dedi.

Kurdistan topraklarının Kürt halkının toprakları olduğunu vurgulayan Varlı, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşlik için çabaladığını söyledi.  Varlı, “Biz Erzirom’da, Qerecoban’da diyoruz ki, gelin kardeşçe el ele verelim, barışı özgürlüğü birlikte yüceltelim” çağrısında bulundu.

AKP ‘KIYIMI’

Kayyımın halk iradesinin “gaspı” olduğunu dile getiren Varlı, “Kayyımlar bizim topraklarımızda bize hizmet etmiyorlar. Kıyım yapıyorlar. Çevrelerini zengin ediyorlar. Evet kayyımlar büyük bir kıyım yapmakta ama asıl kıyımı 22 yıllık AKP iktidarı bu halka yapıyor” diye kaydetti.

Ardından konuşan Qerecoban Belediye Eşbakan adayları Kazim Erhan ve Zelal Yiğit halkı selamlayarak, projelerine dair aktarımlarda bulundu. Sonrasında ise, alkış ve zılgıtlarla büro açılışı gerçekleştirildi.

Diğer başlıklar

18:31 Uzman çavuş Z.Ç. ‘cinsel saldırı’ suçundan tutuklandı
18:24 Evli olduğu Enes Suna tarafından şiddet gören kadın hayatını kaybetti
18:01 Japonya’da 6.4 ve 5 büyüklüğünde deprem
17:43 Cenevre’de CPT’ye çağrı: Tecrit işkencesini sonlandır
17:34 Şenyaşar: Üstünlerin hukukuna karşı nöbetimiz devam ediyor
17:26 Irak Parlamentosu'ndan Türkiye'ye ziyaret
17:02 Kobanê Davası’nda tahliye çıkmadı
16:45 Misirc kayyımının borçları bilboardlara asıldı
16:31 Sırrı Süreyya Önder Meclis oturumunda rahatsızlandı
16:14 Esenyurt’ta mobilya imalathanesinde yangın
15:55 Bafil Talabani: Seçimler zamanında yapılacak
15:53 Hezex’te renkli Çarşema Sor Bayramı kutlaması
15:35 Kayyım seçime 2 gün kala tüm kamera kayıtlarını sildirdi
15:29 Colemêrg’te 3 bölge 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi
15:24 Belediyede 4 görev verilen AKP'li başkan görevden alındı
15:21 Abdullah Öcalan’ın aile ve avukatları AK’de: Bu kanunsuzluğu durdurabilirsiniz
15:17 Emekli ve emekçilerin maaşlarının düzenlenmesi için komisyon kurulması talebi
15:08 YSK, Hatay ve Ordu başvurularını reddetti
15:06 İşkence görüntüleri ortaya çıkan Veli’den günlerdir haber yok
14:44 Tutsak Rozerin Kalkan’ın tahliyesi 11 ay engellendi
14:38 Sudan’da ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri arasında çatışma
14:33 Wêranşar'da ilk 'Çarşema Sor' kutlaması
14:24 İYİ Parti'den istifa
14:05 BES mülakat uygulamasının kaldırılmasını talep etti | YENİLENDİ
14:00 Sağlıkçılardan 'sağlıkta şiddete son' çağrısı
13:42 Erdoğan'dan seçim yorumu: Tek iktidar Cumhurbaşkanı’dır
12:31 Bakan Işıkhan: Temmuz'da asgari ücrete ara zam olmayacak
12:16 Kobanê Davası: 13 tutsak siyasetçi duruşmaya katılmadı
11:49 Tutsak kadınlara tehdit
11:35 Türkiye, Yeşil Gelecek Endeksi'nde son sıralarda
11:11 Yargıtay başkanı seçimi 20'nci tura kaldı
10:50 'Bêrû'nun yasaklanması hukuka aykırı bulundu
10:22 DEM Parti Eş Genel Başkanları: Kobanê Davası tarihi fırsata çevrilebilir
10:19 AYM'den 'tek tip elbise' kararı
10:12 İsrail’den Gazze’ye saldırı: 18 kişi yaşamını yitirdi
10:11 Giyadîn’de gözaltı
09:09 Gazeteci Ahmet 176 gündür KDP istihbaratının elinde
09:07 Tutsaklar ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ eyleminde
09:05 Mêrdîn kayyımları 3 milyar 502 milyon TL borç bıraktı
09:03 Hak savunucuları: Eylemdeki tutsakların talebi karşılanmalı
09:00 Av. Kaya: Abdullah Öcalan için yeni başvurularımız olacak
09:00 17 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
08:48 Kato'ya girişlere 15 günlük yasak
16/04/2024
21:43 Özel, Kobanê Davası için heyet görevlendirdi
20:34 Erdoğan, İsrail ile ticarete tepki gösterenleri hedef aldı
19:33 Çukurova’da kadınlardan öz savunma çağrısı
19:20 Wan direnişinin güler yüzlü çocuğu: İrademize sahip çıktık
19:07 Grevdeki işçiler gözaltına alındı
17:19 YSK, 2 il, 11 ilçe ve 7 beldede seçim itirazlarını reddetti
17:07 Şenyaşar, bariyerlere rağmen eylemini sürdürdü
16:55 Wan direnişinin sembolü Muhammed Orhan tahliye edildi
16:47 Seçimlerdeki şaibelerin araştırılması için önerge
16:44 Leyla Güven’e 5 ay ceza
16:41 Şiddet uygulayan polisler açığa alındı
15:24 Amed’de trafik kazası
15:13 Seçim sonrası yeni anket
14:37 İzmir’de asbestli gemi tepkisi
14:18 17 ve 18'inci turlarda da yeni başkan seçilemedi
13:35 1 Mayıs çağrısı: Adaletsiz düzene karşı alanlara çıkalım
12:46 Hatimoğulları: İktidarın 'çöktürme planı' çökmüştür
12:31 9. Amed Tiyatro Festivali'nde 19 oyun sahnelenecek
12:16 6 kadın gazetecinin davası ertelendi
11:49 Bahçeli seçim başarısızlığını görmedi: Oyumuz yüzde 16,62!
11:38 Cezaevi ve savcılığa İmralı başvurusu
11:37 ÇGD’nin ‘Yılın Başarılı Gazetecileri’ ödülleri sahiplerini buldu
11:31 Eylemdeki tutsağın annesi: Talepleri talebimizdir
11:05 BİSAM: Yoksulluk sınırı 57 bin 578 TL
11:01 Kobanê Davası'nda yarın tutukluluk incelemesi yapılacak
10:57 İstanbul’da ev baskınları
09:58 Altın fiyatlarında yeni rekor
09:10 KDP’nin alıkoyduğu gazeteciden 175 gündür haber yok
09:09 Tutsaklar ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ eyleminde
09:06 Ayşe Gökkan: Özel savaşa karşı özsavunma halkası genişletilmeli
09:03 Celadet Elî Bedirxan için saygı gecesi düzenlenecek
09:02 Hevsel'de çok emek az kazanç
09:01 Wêranşar'da Çarşema Sor kutlanacak
09:00 16 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
08:30 Qileban’da kaza: 4 kişi hayatını kaybetti
08:17 DAİŞ’liler 100 küçükbaş hayvan kaçırdı
08:10 91 kurum ve isimden CPT'ye İmralı mektubu
15/04/2024
21:55 AK önünde Abdullah Öcalan için miting: Sessizliği kabul etmeyeceğiz
21:34 İsrail'den İran saldırısına karşılık verme kararı
21:27 Filistinli Gazeteciler Sendikası: İsrail mart ayında 6 gazeteciyi öldürdü
19:14 Girê Sor’da aracın çarptığı çocuk yaşamını yitirdi
18:34 Adana Kadın Platformu’ndan fail H.İ’nin beraatine tepki
17:12 Şemzînan’da polisten yurttaşlara tehdit ve hakaret
16:48 DEDAŞ'tan boş daireye 34 bin TL fatura!
16:36 Adalet Bakanlığı’nın üç kapısı da Emine Şenyaşar’a kapalı
16:28 BES-AR: Yoksulluk sınırı 66 bine dayandı
16:23 Üniformalı tacizine tepki: Özsavunmamızı geliştireceğiz
15:59 Medet Serhat'ın mezarına saldırıya dair suç duyurusu
14:59 Şirnex’te mahalle bekçisi bir kişiyi vurdu
14:53 Yargıtay savcısı Deniz Poyraz davasında taleplerin reddini istedi
14:15 Kamu emekçileri vergide adalet istedi
14:12 DEM Parti’den avukat Akalın’ın mezarına ziyaret
13:37 Sêrt kayyımının bıraktığı borç: 456 milyon TL
13:35 Kürt müziğinin son 13 yılından seçme eser akorları kitabı çıktı
13:33 Temelli'den Meclis'teki partilere: Ders çıkarma zamanı
13:14 İran 2 kolberi katletti
12:28 ‘Büyüyen mücadelemiz tecridi kıracak’
12:19 Beşiktaş yangınında itfaiye raporu çıktı
12:14 İsrail'de 'savaş kabinesi' toplanacak
12:14 Bütçe açığı daha ilk çeyrekte 500 milyar TL’yi geçti
11:58 Yargıtay seçimleri 17'nci tura kaldı
11:39 DİB’ten Kobanê Davası çağrısı: Hukuksuzluğa karşı tutum alın
11:10 Türkiye ile İsrail arasındaki ticaretin yasaklanmasına dair kanun teklifi
11:00 Merkez Bankası’ndan rekor zarar!
10:33 Benzine yılda yüzde 113 zam
10:25 Erkek şiddeti: 1 kadın katledildi 1 kadın ağır yaralı
10:09 TÜİK'in Şubat ayı işsizlik rakamı: 8,7
10:05 Biradost'a hava saldırısı
09:56 Gram altının fiyatı 2 bin 455 TL'yi aştı
09:49 Adalet Nöbeti eylemi farklı bir evreye taşınacak
09:37 Eylemdeki tutsak: Sesimizi herkese duyurun
09:12 Botan Vadisi bahar renklerine büründü
09:08 Tutsaklar ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ talebiyle eylemde
09:07 KDP istihbaratının alıkoyduğu gazeteciden haber yok
09:06 Özel savaşa karşı mücadele hattı: Xwebûn
09:03 İhlallere karşı 'sokakta mücadele' çağrısı
09:01 Sêrtliler kayyım tahribatının ortadan kaldırılmasını bekliyor
09:00 15 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
14/04/2024
22:35 Teleferik kazasına ilişkin 5 tutuklama
22:27 Mûş'ta dereye düşen çocuk yaşamını yitirdi
21:20 75 yaşındaki tutsak Hatice Yıldız baygınlık geçirdi
20:05 Uzman çavuş tacizi Manisa’da protesto edildi
19:24 Amed’de galibiyet sevinci
18:38 Nehre düşen çocuk hastaneye kaldırıldı
18:35 Şarbajêr’e SİHA saldırısında bir genç katledildi
17:23 Amedspor, Kastamonu engellini aştı
16:48 Gümüşhane seçimlerinin yenilenme talebine ret
16:39 Özsavunmada bulunan kadın gözaltına alındı
16:09 30 yıllık tutsak tahliye edildi
15:28 Hakan Fidan İran Dışişleri Bakanı ile görüştü
14:55 9 kişinin öldüğü silahlı kavganın firari zanlısı 10 ay sonra yakalandı
14:36 Nisêbîn’de tacize karşı yürüyüş: Şiddete karşı özsavunmamızı geliştireceğiz
13:36 Tutsak yakınlarının Adalet Nöbeti farklı eylemlerle sürecek
13:05 Taciz faili uzman çavuşu darp eden 4 kişi serbest bırakıldı
12:45 İSİG: 3 ayda 425 işçi hayatını kaybetti
11:59 TJA’dan kampanyaya dair açıklama: Mücadele her koşulda sürecek
11:06 İran saldırının sonuçlandığını duyurdu, ABD’den İsrail’e uyarı
10:17 İsrail: İran yaklaşık 290 füze ve İHA ile saldırdı
10:14 İsrail çağrı yaptı: BM Güvenlik Konseyi bugün toplanıyor
09:51 Türkiye Metîna’da iki köyü bombaladı
09:44 Jin Dergi ‘Kadınların birleşik özgürlük mücadelesi ve Üçüncü Yol’ başlığıyla çıktı
09:11 Gazeteci Ahmet’ten 173 gündür haber yok
09:10 Ekonomist Önder: 'Beka' söylemi halklarda karşılık bulmadı
09:06 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi devam ediyor
09:01 Muayene raporu olmadan tutuklanan çocuk cezaevi kapısından döndürüldü!
09:00 14 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
07:54 THY ve Pegasus İran uçuşlarını iptal etti