Bakırhan: JİTEM ittifakına karşı halk ittifakı yaptık

 
MÊRDÎN - Partisinin Dêrik’teki halk buluşmasında konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Ankara’nın karanlık dehlizlerinde oluşturulan “JİTEM ittifakı”na karşı “halk ittifakı” yaptıklarını ifade etti. 
 
Bakırhan, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin ise, "Ret ve inkar politikalarını ortadan kaldıracak mı? Kürdü kabul edecek mi?" diye sordu. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, ziyaretlerini sürdürdüğü Mêrdîn'de, Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları ve milletvekilleri ile birlikte Dêrîk ilçesinde düzenlenen halk buluşmasına katıldı.
 
Bakırhan ve beraberindekiler ilçe girişinde partililer tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde kente giriş yapan Bakırhan ve Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları yol boyunca zafer işareti yaparak halkı selamladı.
 
Yurttaşlar da evlerinin balkon ve pencerelerine, iş yerlerinin kapısına çıkarak konvoydakileri selamlandı. İlçe meydanında yapılan halk buluşmasına anneler geleneksel kıtanlarını giyip ellerindeki barışın simgesi zeytin dallarını salladı. Buluşmada ilk olarak Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları halkı selamladı.
 
 DEMİR: KAYYIMLARI GÖNDERMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK
 
Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Devrim Demir, yaptığı konuşmada 31 Mart'ta büyük başarı elde etmek ve halkın iradesini kayyımların elinden almak için yola çıktıklarını söyledi. Demir, "Bugün kayyım hırsızlığın, yolsuzluğun tanımıdır. Kadın düşmanlığıdır. Sistem kadınların öncü olduğunu biliyor. Bugün Kürt kadının duruşu her yerde örnek alınıyor” dedi. 
 
TÜRK: GÜÇLÜ CEVAR VERMELİYİZ
 
Diğer Eşbaşkan Adayı Ahmet Türk ise, Kürt halkının tarihinde büyük zulüm ve zorbalıkların yapıldığını, Kürtlerin geleceği için büyük bedeller ödediğini ifade etti. Türk, “Bugün devletin zulmü tek Bakur'da değil, Rojhilat, Rojava, 4 parça Kurdistan'da büyük zulüm var. Birlikle bunlara güçlü ses çıkarırsak, cevap verirsek o zaman bizler amacımıza ulaşacağız” diye konuştu.
 
Türk, tutuklu Kürt siyasetçileri hatırlatıp cezaevlerinde PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için devam eden açlık grevlerini üzerinde durdu. Türk, "Siyasetimizi cezaevindeki tutuklulara göre yapalım. 31 Mart'ta eminiz ki halkımız onlara gereken cevabı verecek. Bazıları bana diyor ömrü 80 yaşında, 180 yaşında da olsam bu mücadelenin içerisinde olacağım" ifadelerini kullandı.
 
‘MÜCADELE SÖZÜ VERİYORUZ’
 
Belediye eşbaşkan adaylarının ardından Eş Genel Başkan Tuncer Bakırhan halka seslendi.  
 
90’larda Derîk’te 13 kişinin katledildiğini hatırlatan Bakırhan, “Yine yakın zamanda toprağımızı, değerlerimizi sömüren 5’li çetenin malzemesini taşıyan TIR’ın önlem alınmaması sebebiyle kaza yapması nedeniyle 21 yurttaşımızı katledildi. Bu vesileyle demokrasi için mücadele edip bugün aramızda olmayan bütün yol arkadaşlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Onlara sözümüzü bir kez daha Derik’ten yeniliyoruz. Bizler asla onların ellerinden düşürmedikleri bayrağı Kürt meselesi çözülünceye kadar, Kürtler bu ülkede eşit yurttaşlar oluncaya kadar devam ettireceğimizin sözünü veriyorum” dedi. 
 
‘KÜRT SORUNUNU MUSA ÇİTİL ŞAHSINDA HERKES GÖRDÜ’
 
Musa Çitil’in yaptığı katliamları hatırlatan Bakırhan, “Derikliler Musa Çitil’i çok iyi bilirler. Musa Çitil bu topraklardaki her Kürt katliamında payı olan biridir. Musa Çitil demek, faili meçhul cinayetler demektir. Şimdi ‘Kürtlerle kardeşiz, hiçbir sorunumuz yok’ diyenlere soruyoruz. Kardeşseniz Derik’te, Mardin’de terör estiren, Kürdün gencini, kadınını, kızını katleden ama mahkemeleriniz tarafından cezasızlıkla sonuçlanan Musa Çitil davasını Kürtler unutmadı. Kürt sorununun Musa Çitil şahsında ne olduğunu hep beraber gördük. Musa Çitil burada yapmış olduğu kötülükler nedeniyle yargılanma yerine ‘Müslümanız, ümmetiz ve kardeşiz’ diyen AKP iktidarı tarafından ödüllendirildi. Bu seçim Tansu Çillerlerin, Ergenekoncuların, derin devletçilerin, Beyaz Torosçuların ortak olduğu bir ittifakla emekçilerin, yoksulların, Kürtlerin, Alevilerin, ezilenlerin arasındaki bir seçimdir” diye konuştu.
 
'CEVABINI 31 MART'TA VERECEĞİZ'
 
Seçimlerin önemine dikkat çeken Bakırhan, “Bugüne kadar yaptıkları zulüm politikaları karşısında direnişimize devam ettiğimizi ve mutlaka kazanacağımızın cevabını 31 Mart’ta vereceğiz. Zaten kayyımları anlatmaya gerek yok. Hırsızlık, yolsuzluk yapan, Kürt halkına gönderilen bütçeyi cebine indiren, yandaşlara peşkeş çeken, sizin değerlerinizi yok sayan, Apê Musa’ların, Orhan Doğan’ların parklara sokaklara verilen isimlerini indiren, kadın kurumlarını kapatan, kadına doğaya kürde kültürümüze düşman bir anlayıştır. Kayyım atayarak Dêrik halkını mücadeleden uzaklaştıracaklarını sandılar. Haydi görelim kayyım efendi, madem o kadar iyiydin, madem yönetiyordun karşımızda çıksaydın. Dêrik’te aday olsaydın. Dêrik halkı sana boyunun ölçüsünü gösterseydi” ifadelerini kullandı. 
 
 
‘BU TOPRAKLARIN KÜRTSÜZLEŞMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ’ 
 
Dêrik’te bu kadar bereketli topraklar varken halkın hala yoksul olduğuna dikkat çeken Bakırhan, “Neden Karadeniz’e mevsimlik işçi olarak çay, fındık, mısır, tütün, pamuk toplamaya gidiyoruz? Bu kadar zengin toprağı olan bir halk mevsimlik işçi olarak çalışır mı? Derik halkı emin olun Kızıltepe Ovası, Mardin Ovası üç tane, dört tane Mardin’i besleyecek alt yapıya sahip. Ama ne var? Su yok, DEDAŞ terörü var. Kürt tarlasını ekmesin, kuyudan su çekmesin diye özellikle çalışıyor. Emin olun parasını fazlasıyla ödeseniz de onlar elektriği kesecekler. Aç kalıp sürgün olmanızı istiyorlar. Bin yıllardır atalarımızın, dedelerimizin yaşamış olduğu bu topraklardan göç etmemizi ve bu topraklar Kürtüzleşsin istiyorlar.  Onlara inat yerimizde, yurdumuzda, toprağımızda ve doğamızda kalıp sahip çıkacağız. Bir gün DEM gelecek, devran dönecek. İnsanların beslenmesini, üretim yapmasını sağlayacak günlere de kavuşacağız” şeklinde konuştu. 
 
‘JİTEM İTTİFAKINA KARŞI HALKIN İTTİFAKINI YAPTIK’
 
Bütün medyanın DEM Parti’yi konuştuğunu işaret eden Bakırhan, “DEM Parti olmasa acaba ne yaparsınız, neyi tartışırsınız? Heybenizden DEM Partiye yaptığınız eleştirileri, küfürleri, hakaretleri çıkarırsak bir şey kalır mı? DEM Parti adaletsizlik yapanların, yolsuzluk yapanların, hırsızlık yapanların, kent sabıkası olanların karşısındadır. Onun için korkuyorlar. Korksunlar!  DEM Parti geldiği zaman bütün bunların hesabını soracaktır. Bunların DEM sendromu bir gün mutlaka bitecektir. Bütün partiler DEM Parti’nin gizli ittifak yaptığını söylüyorlar. Değerli halkımız, biz sizlere söz verdik ve ne yapacaksak ‘açık yapacağız, şeffaf yapacağız’ dedik ve aynısını yaptık. Sandığı kurduk siz karar verdiniz.  Batıda işbirliği ve kent uzlaşısı çerçevesinde işbirliği yapacağız dedik ve yapabildiklerimizi yaptık. Perde arkasında karanlık koridorlarda yaptığımız bir ittifak yok. Ama bizim karşımızdaki ittifak JİTEM ittifakıdır. Karanlık koridorlarda, Ankara’nın karanlık dehlizlerinde oluşturulan bir ittifaktır. Dolayısıyla biz bu ittifak karşısında Türkiye halklarıyla, emekçileriyle, Alevileriyle, Araplarıyla, Türkleriyle, ezilenleriyle ve kadınlarıyla birlikte bir ittifak yaptık. Yani halkın ittifakını yaptık” dedi. 
 
‘ERDOĞAN SEÇİM KAMPANYASI YAPMIYOR SİLAH FUARI TANITIMI YAPIYOR’
 
Erdoğan’ın silah fuarı tanıtımı yaptığına dikkat çeken Bakırhan, şunları kaydetti: “Mitingde top, tüfek, SİHA, uçak, savaş gemisi tanıtımı yapıyor. Yerel seçim mi yapıyoruz, silah fuarı mı tanıyoruz anlamak çok zor. Bunların gözü hizmette ve demokraside değil. Kürdün iradesini gasp edenlerin aklı silahta, savaşta, çatışmadadır. Başları seccadede, elleri semada ama akılları haramdadır. Kaçak seçmenlerle irade gaspıyla birlikte bunu gördük. Sayın Erdoğan bu memleketin silaha, topa ve tüfeğe ihtiyacı yok. Türkiye yoksullarının parasını, bütçesini yatırdığın silahlar yerine Dêrik’te işsizliği, yoksulluğu giderecek, gençlerin ve kadınların insanca çalışabilecekleri koşulları yaratsaydın Türkiye, Ortadoğu’nun model ülkesi olurdu. Ama akılları hep Kürt karşıtlığındadır. İnşallah bu silah fuarı tanıtımı gibi konuşma yapanlara 31 Mart’ta Kürdistan’da ve Batıda halkımız gerekli olan dersi verecektir.” 
 
‘12 EYLÜL DARBE ANAYASASI’NI ÇAĞRIŞTIRAN BİR ANAYASAYA İHTİYAÇ YOK’
 
Yeni Anayasa tartışmalarına da değinen Bakırhan, “12 Eylül darbe Anayasası’nı çağrıştıracak bir anayasaya ihtiyaç yok. Yeni Anayasa Kürdü kabul edecek mi, Kürdün anadilini kabul edecek mi, anadilinde eğitim hakkını kabul edecek mi? Kürtlerin bu merkezi anlayıştan ve bu merkezi sistemden çekmiş olduğu bütün baskıları ret ve inkar politikalarını ortadan kaldıracak mı? Onların yeni Anayasa dediği, tek adam anayasasının daha güçlü bir şekilde ona hizmet etmesi içindir. Yeni Anayasa demokratik, Kürt, Alevi, Süryani ve Arapları içinde barındırırsa evet deriz. Hiçbir dil, din, kültür ve inanç reddedilmesin. Böyle bir anayasaya tabi ki varız” dedi. 
 
'32 MERKEZE KAÇAK SEÇMEN TAŞIMIŞLAR'
 
İktidarın kaçak seçmen oyunlarına işaret eden Bakırhan, “Burada DEM Parti’de olan ve olmayan bütün ailelerimize, bütün aşiretlerimize, bütün insanlarımıza, melelerimize, seydalara ve kadınlara ev ev gideceğiz. İki dönemdir irademize atanan bu gaspçı kayyımlar karşısında bir önceki seçimlerden daha iyi sonuç ortaya çıkarmamız lazım. Daha yüksek bir sonuç ortaya çıkararak bunların bu kayyımcı anlayışına ve sistemine itiraz ettiğimizi ve kabul etmediğimizi ortaya koymamız lazım. 32 merkeze kaçak seçmen taşımışlar. Arkadaşlarımıza dostlarımıza ve akrabalarımıza Dêrikte olmayan ama seçmen olan bütün insanlarımıza ulaşın ve neredelerse oradaki DEM ilçe ve il örgütlerimize gitsinler. Sıcak bir DEM’li çay içsinler onlar nereye gidecekse örgütlerimiz onları gönderecektir. Bu seçim cezaevlerine doldurulan Selahattin’lerin, Gülten’lerin, Figen’lerin, Leyla’ların sizden müjde beklediği bir seçimdir. Bu seçim Dêriklî olup sürgünde olan Dêriklî olup çeşitli sebeplerle kendi kentinde olmayan çocuklarınızın gözlerinin bakakaldığı bir seçimdir. Bu seçim Cudi’de yanan ağaçların seçimidir” diye belirtti. 
 
‘SEÇİMİ KAZANIRSAK AĞAÇLAR YANMAYACAK, İNSANLARIMIZ SÜRGÜN OLMAYACAK’ 
 
Seçimleri kazandıkları takdirde birçok kazanım elde edeceklerin vurgulayan Bakırhan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer bu seçimi kazanırsak ağaçlar yanmayacak, insanlarımız sürgün olmayacak ve cezaevlerindeki yoldaşlarımızın özgürlüğüne kavuşması için çok önemli bir adım atmış olacağız. Bu vesile ile cezaevindeki açlık grevini selamlıyorum. Sayın Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için ortaya koydukları iradenin doğru olduğunu, yanlarında olduğumuzu ve Kürt meselesinin gerçek muhataplarıyla çözülmesi gerektiğini bir kez daha yeniliyoruz. DEM dema gelê Dêrikê ye, dem dema me ye, dem dema azadiyê ye.”
 

Diğer başlıklar

22:37 ‘Derwêş yan Gudû’ oyunu ayakta alkışlandı
22:17 Basel'de gençlerden ‘Öcalan’a özgürlük’ talepli panel
22:01 Sarıyer’de AVM’de yangın
21:17 Erdoğan Rabia Naz'ın babasına dava açtı
21:08 Pîrsus Katliamı anmasında dava duruşmasına çağrı
20:57 Eşbaşkanlar bakanlık ve Sayıştay'dan müfettiş talep etti
19:51 Çeşme'de kanalizasyon suları denize dökülüyor
19:45 Kürt kazanımlarına saldırıya karşı ortak mücadele mesajı
19:26 Ankara’da 'Büyük Savunma Mitingi' düzenlenecek
18:58 KNK’li Uzun’dan ulusal birlik konferansı çağrısı
18:49 DEM Parti: Bayrak ve marş istismarına dayalı siyaset dönemi miadını doldurdu
18:27 Bakan Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı ile görüştü
18:01 Sur’daki çocuklar müziğe doydu
17:52 Wan’da ilk meclis toplantısı: Birlikte yöneteceğiz
17:40 KNK toplantısı: Ortadoğu krizini Abdullah Öcalan'ın fikirleri çözer
17:33 İnşaatta göçük: 2 işçi yaralandı
17:03 Erdoğan Hamas başkanı Haniye ile görüştü
16:39 ÖHD İstanbul Şubesi yeni yönetimini belirlendi
16:30 Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemdeler
16:21 Birçok meslek örgütü Emine Şenyaşar’ı ziyaret etti
16:15 Gever'de kayyımdan kalan borçlar asıldı
15:38 Eylemde olan 15 tutsağa disiplin soruşturması
15:37 Sûr Belediyesi'ne soruşturma
15:17 Hasta tutsaklar Kaya ve Güvel’in tahliyesi istendi
15:14 Kaybedilen Ermeni aydınlar anıldı
14:23 ‘Zulüm bitinceye kadar mücadelemize devam edeceğiz’
14:18 Cizîr’de yapılacak baraj için 255 parselde 'acil kamulaştırma' kararı
14:16 KNK’nin 2 gün sürecek Genel Kurul ara toplantısı başladı
14:11 Kayıp yakınları 3 kentte bir araya geldi: Failler yargılansın
13:50 Amed Tiyatro Festivali'nde 'Tiyatroda değişimlerin tarihi' söyleşisi
13:35 29 yıl önce kaybettirilen Keremoğlu’nun akıbeti soruldu
11:50 Colemêrg’te heyelan: Küçükbaş hayvanlar toprak altında kaldı
11:30 YRP’li başkanın ilk icraatı sitesinin önünü mıcırlama oldu
10:36 Bakırhan: Yeni dönem perspektifimiz çok net; örgütleneceğiz, genişleyeceğiz
10:13 Çocuğa şiddet uygulayan imam serbest bırakıldı
09:45 9 öğrenciye cinsel tacizde bulunan okul müdürü tutuklandı
09:20 Süleyman Ahmet’ten 179 gündür haber yok
09:18 El konulan mektup gerekçesiyle tahliyesi 11 ay ertelendi
09:14 Tutsakların 'Abdullah Öcalan'a özgürlük' eylemi sürüyor
09:14 Kürkçüler Cezaevi'nde hasta tutsaklar 3 yıldır tedavi edilmiyor
09:12 1 Mayıs'ın adresi Taksim Meydanı
09:10 Özel savaş gerçekliği: Uyuşturucu değil kitap bulundurmak suç
09:08 'Su sorununu çözeceğim' sözü verip kenti susuz bıraktı
09:07 Wanlılar: Kenti birlikte yöneterek kayyım tahribatlarını giderebiliriz
09:05 Müslim: PKK bahane, hedef Kerkük ve Süleymaniye
09:01 Demir'den 'ortak mücadele' çağrısı: Hep beraber İmralı kapılarını açalım
09:00 20 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
19/04/2024
23:56 Norveç’te hükümet kabinesinde değişiklik yapıldı
23:08 İstismar faili Kösedağ hakkındaki haber ve paylaşımlara erişim engeli
21:23 Amed’te Tiyatro Festivaline yoğun ilgi
21:15 Her Yer Çocuk Derneği İzmir’de Açıldı
21:01 Doğan’dan Mêrdîn ve Amed’e müfettiş tepkisi: Beyhude çabalar
20:46 Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi’ne resen soruşturma başlatıldı
19:54 Bakanlıktan 'müfettiş' açıklaması
18:07 Şengal’de toplu mezar bulundu
17:56 İsrail’in saldırıları 196’ncı gününde: 34 bin kişi hayatını kaybetti
17:50 Amed Büyükşehir Belediyesi ‘bayrak kaldırıldı’ haberini yalanladı
17:33 Kerim Coşkun, boşanma aşamasında olduğu kadını katletti
17:13 Serêkaniyê Belediyesi üretim atölyesi kurdu
17:10 Halise Aksoy cezaevinden çıktı
16:49 İç Anadolu Cezaevleri raporu: En az 42 tutuklu yaşamını yitirdi
16:34 Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 80’inci gününde
16:04 Gözaltına alınan 8 kişi serbest bırakıldı
15:57 Amed Tiyatro Festivali’nde ‘Güney’deki Kürt Tiyatrosu’ konuşuldu
15:55 Dedeoğulları'na saldırı davasında sanıklara indirimli cezalar
15:41 DEM Parti Hüda Kaya’nın tutukluluğunu Meclis’e taşıdı
15:30 Lezita işçilerini ziyaret eden kadınlar, sendika başkanı tarafından tehdit edildi
15:27 ‘Yüksek güvenlikli cezaevleri kapatılsın’ çağrısı
14:49 186 kişinin hayatını kaybettiği site kaçak çıktı
14:45 Tanju Özcan hakkında suç duyurusu
14:38 Sinpaş'tan ekolojiste 'kapımı kırdın' davası
14:35 Riha'da iş cinayeti
14:27 Tutsaklara 'tarafsız koğuş' baskısı
14:26 'Konuş, sen nerelisin' diye soran yurttaşa soruşturma
14:25 Mersin Emek ve Demokrasi Platformu’ndan 1 Mayıs çağrısı
14:16 30 yıllık tutsağın tahliyesi 6 ay ertelendi
14:03 Wan’ın Tûşba ve Artemêt ilçesinde şüpheli ölüm
14:01 İzmir'in su kaynağına kum ocağı açılacak
13:45 Erkek şiddeti sonucu yaralanan Yıldız yaşamını yitirdi
13:44 Suriye'de DAİŞ saldırısı: 28 asker ve milis öldü
13:20 AYM'den üniversitelerde bildiri dağıtmaya dair karar
12:06 Oğlunun cenazesini alamadan yaşamını yitirdi
11:23 İmralı için ailelerden görüşme başvurusu
11:21 Konya'da Talha Ç. anneannesini katletti
11:18 Maden faciasının yaşandığı yerde bir kişinin cenazesine ulaşıldı
11:11 Ege'de 4.5 büyüklüğünde deprem
10:42 Türkiye saldırısında bir peşmerge hayatını kaybetti
10:33 Hatimoğulları: Seçim sonuçları umudumuzu büyüttü
10:20 Bolu'da erkek şiddeti: 2 kişi katledildi
09:52 Halise Aksoy tahliye edildi
09:50 İtirafçı beyanları üzerinden ağırlaştırılmış müebbet talebi
09:46 Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemdeler
09:29 KDP'nin alıkoyduğu gazeteciden haber alınamıyor
09:22 Dağlardan sofraya inen Zuzax
09:17 ABD basını: İsrail, İran'a misilleme saldırısı başlattı
09:15 'MEB farklı projelerle cemaat ve istihbaratı okullara sokuyor'
09:08 Ziyaret Beldesi borç batağında
09:02 'Ekoloji mücadelesi anti-militarist ve anti-emperyalist olmalı'
09:02 Ortadoğu'da çatışmalar tırmanıyor: Tek çözüm Demokratik Ulus
09:02 Adalet Nöbeti eylemcileri: Mücadelemiz devam edecek
09:01 Baharın müjdecisi kardelenler çiçek açtı
09:00 19 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
01:24 Kobanê’de SİHA saldırısı
01:18 ABD, Filistin'in BM üyeliğini veto etti
01:14 Kenya’da helikopter kazası: Genelkurmay Başkanı ve 10 asker öldü
01:10 Meclis İliç Komisyonu’nun üyeleri Resmi Gazete’de
18/04/2024
23:17 Tokat'ta 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha
23:09 Amed Tiyatro Festivali’nin startı verildi
22:49 Dêrik Belediyesi’nde x-ray cihazları kaldırıldı
22:31 Rönesans Rezidans davası: İmar affı yapan, imzası olan herkes yargılansın
21:31 Tokat’ta ev ve ahırlarda ağır hasar oluştu, halk sokakta
21:18 DİSK’ten 1 Mayıs’a katılım çağrısı
20:16 Erdoğan, AYM başkanıyla görüştü
20:06 AKP’li belediye, kömür küllerini dereye döktü
19:35 ‘Gardiyanlar, Örkmez ve Uğur’u ‘sizi tecavüzcülerin yanına veririz’ diye tehdit ediyor’
19:22 SES eski Eş Genel Başkanı Erden'in ev hapsi kaldırıldı
19:10 Kadınlar Amed’den seslendi: Devlet şiddetine karşı mücadeleye devam
18:27 Tokat'ta 5.6 büyüklüğünde deprem
18:23 DEM Parti, AK Genel Sekreteri Pejcinovic ile görüştü
17:54 Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbetine ÖHD ve DEM Parti’den destek
17:18 51 kişinin hayatını kaybettiği Furkan Apartmanına ilişkin rapor
17:06 Et ve Süt Kurumu’ndan yüzde 25’lik zam
17:01 Hastane deposunda bir işçi ölü bulundu
15:54 Amed’de kaza: 2’si çocuk 10 yaralı
15:48 21 kişinin hayatını kaybettiği otelin 5 kolonu eksikmiş
15:46 MEB’de ‘ihale’ soruşturmasında 3 gözaltı
15:26 AKP'li Beyoğlu'nun kaldırdığı kadın heykeli yeniden dikildi
14:47 Özerk Yönetim ve Şam yeniden diyalog masasında
14:46 Êlih kayyımı 3 milyar 53 milyon 970 bin TL borç bıraktı
14:44 Wan’da düzenlenecek 1 Mayıs bölge mitingine çağrı
14:22 Abdullah Öcalan’ın ailesi ve avukatları CPT ile görüştü
14:21 Uzman çavuş tacizini takip eden Şirnex Barosu’na tehdit
14:20 Kaçak kazıda 3 kişi hayatını kaybetti
14:15 AKP'li yönetim belediye araçlarını bu hale getirdi
13:57 Gazeteci Gültekin hakkında beraat kararı
13:45 Taşımalı oylarla seçilen AKP'liler birbirlerini 'kirli işlerle' suçladı
12:52 Konya’da kuran kursu patlama davasında yeniden karar çıktı
12:43 CHP’nin yeni grup başkanvekili belli oldu
12:33 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:40 Wan-Gever yolu heyelan nedeniyle kapandı
11:39 AKP’nin bıraktığı borç billboardlara asıldı
11:04 Gazeteci Yalçın’a 1 yıl hapis ve para cezası
10:59 DEM Parti MYK'si toplandı
10:54 1 kolber katledildi, 1 kolber kayıp
10:36 Gülistan Doku Futbol Turnuvası: Özel savaşa karşı sahaya çıkıyoruz
10:10 Cinsel saldırıdan tutuklanan askerden 'saygın biriyim' savunması
09:45 Remziye Bor davasında AYM’den karar bekleniyor
09:28 Kayyımdan Erdoğan mitingi ve hediyelik eşyaya 8 milyon 886 bin TL harcama
09:04 177 gün oldu: Gazeteci Ahmet’ten haber yok
09:03 Tutsaklar Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemde