Kampanya Çukurova’ya taşındı: Uyuşturucuya karşı barikat ol

img
MERSİN - Amedspor taraftar gruplarının başlattığı “Uyuşturucuya karşı barikat ol!” kampanyası Çukurova'ya taşındı. 
 
Amedspor taraftar grubu Barikat ve Mor Barikat, Amed ile çevresinde artan uyuşturucu kullanımı ve fuhuşa karşı “Uyuşturucuya karşı barikat ol!” sloganıyla 6 Temmuz'da sanal medya hesapları üzerinden kampanya başlattı. Barikat Çukurova ve Mor Barikat Çukurova taraftar grubu, kampanyayı Çukurova'ya taşıdıklarını duyurdu. Taraftar gruplarından yapılan açıklamada, 1 haftadır Mersin ve ilçelerinde çalışma başlatıldığı ve gençlerin bilgilendirildiği belirtildi. 
 
ÇUKUROVA’DA ARTIŞ 
 
Çukurova’da uyuşturucu kullanımı ve tedarikinin çok kolay erişilebilir olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Bu illetin toplumsal bilince zarar vermesi, geleceğimizi tehdit altına almasıdır. Uyuşturucu, halkımızın yaşadığı metropol kentlerde başta olmak üzere tüm coğrafyamızda ciddi tehlike boyutuna gelmiş durumda. Böylesi ciddi ve büyük bir tehlikenin farkında olup harekete geçmememiz gerekiyor” denildi. 
 
‘TOPLUMSAL SORUN’
 
Çalışmaların Amed'de sınırlı kalmayıp Mersin ve Adana’da faaliyetler yürütüldüğüne dikkat çekilen açıklamada, “Maalesef bu kentlerimizde uyuşturucu çok ciddi bir boyuta ulaştı. Buna sessiz kalamayız, bir taraftar grubu olarak yapabileceğimiz her şeyi yapacağız. Uyuşturucu illeti toplumsal bir sorun olup görüşü, fikri fark etmeksizin herkesin hassasiyetle karşı durması gerekmektedir. Amasız fakatsız herkesi ‘Uyuşturucuya Karşı Barikat Olmaya’ davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.