Erdoğan Pakistan Meclisi'nde konuştu

img
ANKARA - Pakistan Ulusal Meclisi Oturumu'nda konuşan Erdoğan,"İdlib'le ilgili son günlerde attığımız adımların gayesi, 4 milyon mazlumun can vermesinin önüne geçmektir" dedi.
 
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Pakistan Ulusal Meclisi Oturumu'nda konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Trump tarafından açıklan 'Yüzyılın Anlaşması' ile ilgili “Sayın Trump ve Netanyahu arasında Kudüs'le ilgili atılan adım, 'yüzyılın barış planı' diye yutturulan plan, bir işgal projesidir” dedi.
 
Erdoğan, "Pakistan halkının Kurtuluş Savaşımız sırasında ekmeğinden artırarak gönderdiği yardımları unutmadık. İşte şimdi de bizim için Keşmir odur. Mali Eylem Görev Gücü toplantılarında siyasi baskı altına alınmak istenen Pakistan'a destek vereceğiz. Terörle mücadelesinde Pakistan'ı desteklemeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan, "Keşmir sorunu çatışma veya baskıyla değil ancak adalet ve hakkaniyet temelinde çözülebilir. Türkiye, Keşmir meselesinde adaletin, barışın, diyalog yoluyla çözümün yanında yer almayı sürdürecektir" diye konuştu.
 
 
Erdoğan son olarak, "İdlib'le ilgili son günlerde attığımız adımların gayesi, 4 milyon mazlumun, rejimin varil bombaları altında can vermesinin önüne geçmektir" dedi.