'23 Haziran'da iktidara ders vereceğiz'

img
İSTANBUL- HDP 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimlerine ilişkin çalışmalarına hız verdi. Bağcılar ve Güngören’de pazar ve esnafları ziyaret eden vekiller büyük bir coşkuyla karşılandı. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) yenilen İstanbul seçimlerine ilişkin İstanbul’a çıkarma yaptı. Seçmenine demokrasi güçlerine destek verme çağrısı yapan HDP amaçlarının AKP-MHP blokunu gerileterek demokratik siyaset zemini oluşturmak olduğunu belirtti. Kentte çalışmalarına hız veren HDP İstanbul'un birçok yerinde halk toplantıları ve saha çalışması yürütüyor. Milletvekilleri ise İstanbul’da pazar ve esnafları dolaşarak halk toplantıları gerçekleştiriyor.  
 
‘İKTİDARA BİR MESAJ VERMEMİZ LAZIM’
 
Bugün seçim çalışmaları kapsamında Bağcılar ilçesinde parti yöneticileriyle birlikte esnaf ve halkı ziyaret eden HDP Batman milletvekili Ayşe Acar Başaran, büyük bir coşkuyla karşılandı. Esnaf ziyaretleri sırasında konuşan Başaran,“Türkiye’de oluşan olumsuz atmosferinin değişeceğine inanıyorum. Önümüzde bir yol ve şans var. Birlikte bu faşist iktidara güzel bir ders vereceğiz. Özgürlük için adalet için, insanların kendini ifade edebildiği bir ülke için bir şeyler yapmamız lazım. Bu iktidara bir mesaj vermemiz lazım” diye konuştu. 
 
'SANDIĞA GİDECEĞİZ'
 
HDP milletvekili Mehmet Tiryaki ise Güngören’de pazar ve esnafları ziyaret etti. Tiryaki, gittiği her esnafta büyük bir coşkuyla karşılandı. Tiryaki, “iktidara bir ders daha vermek için 23 Haziran’da sandığa giderek oyumuzu kullanacağız” dedi