Erdoğan: Seçimlerden sonra herkes bir yerlere savrulmaya başladı

img

İSTANBUL - Önder İmam Hatip Derneği Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimlerden sonra herkes bir yere savrulmaya başladı. Bu dava adamı olmak demek değil. Böyle olur mu?" diye sordu. 

 
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan katıldığı Önder İmam Hatip Derneği Genel Kurulu'nda konuştu. 
Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:"Biz rükûdan başka yerde eğilmeyecek başlar gibi bir nesli yetiştirmemiz lazım bu yolda çok çalışmamız lazım. İmam Hatipli demek aynı zamanda dava adamı olmak demektir. Öğrendiklerinden hareketle nerede durduğunun farkında olacak ve davasını hayatında yaşayacaktır. En ufak bir sarsıntı da merkezi bırakıp başka yerlere kaçmayacak. Şu anda bakıyoruz bazı yerlerde seçimlerde falan hemen anında sendika değiştirmek falan herkes bir yere savrulmaya başladı. Bu dava adamı olmak demek değil. Böyle olur mu?
 
'SEÇİMLERDE BAŞLAYAN İŞBİRLİĞİ TÜM ALANLARA YAYILIYOR'
 
Son dönemde aslında en büyük medeniyet davamızda omuz omuza olmamız gerekirken başka bir yana savrulduklarını görüyoruz. Ülkemize kazandırdığımız en büyük cami olan Çamlıca Camisi’ne bile gereksiz diyecek kadar savrulduklarını görüyoruz. Sadece şurada şu Fatih içerisinde 400’e yakın mescit kapatılmıştır. Bu CHP zihniyeti tarafından kapatıldı. Bunları onlar yaptı biliyoruz. Kalkıp da altı oka yedince bir ok ilave etmek suretiyle oradan bir şey kapanlar bunları söylerlerse her halde milletim de onlara gereken dersi verecektir.
 
Büyük Çamlıca Camii başta olmak üzere ortaya konan yanlış tavırların hiçbir zaman izahı olmaz. Seçimlerde başlayan iş birliği öyle anlaşılıyor ki hızla tüm alanlara yayılıyor."