'Dörtte Dört Kadın Sanat Projesi’ kapsamında sergi ve konser

img

WAN - Aryen Sanat, Star Kadın Derneği ve ŞanoWan’ın yürüttüğü “Dörtte Dört Kadın Sanat Projesi” kapsamında düzenlenen sergi ve konsere ilgi yoğun oldu. 

Aryen Sanat, Star Kadın Derneği ve ŞanoWan’ın yürüttüğü “Dörtte Dört Kadın Sanat Projesi” kapsamında sergi ve konser düzenlendi. ŞanoWan’da açılan sergide genç kadınların yaptığı eserler sergilenirken, kadın mücadelesinin öne çıktığı sergi büyük beğeni aldı. Serginin ardından Aryen Kom tarafından konser verildi. Proje kapsamında kursa katılan genç kadınların da yer aldığı grubun klasik Kürtçe şarkıların yanı sıra birçok dilden seslendirilen eserler büyük beğeni aldı. Konserin verdiği salon dolarken, birçok kişi ayakta izledi. Yaklaşık iki saat süren konser halaylarla sona erdi.
 
‘MÜCADELELERİNİ KUTLUYORUZ’
 
Konserin ardından konuşan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti)  Wan Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Neslihan Şedal,  “Kürt Kültürü alanında çalışma yürüten kadınlar, büyük bir mücadele veriyor. Fakat bugün Kürt kültürü ve dili her yerde yasaklanıyor. Bunun mücadelesini veren arkadaşlara kıymet biçmek gerekiyor. Mücadelelerini kutluyoruz” dedi.