QSD Genel Komutanı Abdî , Rusya Savunma Bakanı Şoygu’yla görüştü

img

HABER MERKEZİ- QSD Genel Komutanlığı, Mazlum Abdî’nin Türkiye ile Rusya arasında varılan mutabakatın kimi maddelerine ilişkin kaygılar ile diyalog ihtiyacını Rusyalı yetkililere ilettiğini belirtti.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Genel Komutanlığı, QSD Genel Komutanı Mazlum Abdî ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov arasında telekonferans ile gerçekleştirilen görüşmeye ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklama şöyle:

“QSD Genel Komutanı Mazlum Abdî, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ile telekonferans yoluyla bir görüşme gerçekleştirmiştir. Görüşmede her iki taraf, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında 22 Ekim günü Soçi’de varılan mutabakatı ilişkin görüşlerini dile getirmiştir.

QSD Genel Komutanı, bölgedeki savaşın sona erdirilmesi ve sivil insanların bir insanlık dramı ile karşılaşmaması için verilen yoğun uğraş sebebiyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya’ya teşekkürlerini iletmiştir.

Genel Komutan Mazlum Abdî, ayrıca varılan mutabakatın kimi maddelerine ilişkin kaygılarını ve ortak fikirde buluşulması için diyaloglara ihtiyaç duyulduğunu iletmiştir.”