Anne ve kızını katleden fail Yüksel tutuklandı

img

İZMİR – Yaşadıkları binanın asansöründe katledilmiş olarak cansız halde bulunan anne Devrim Güler ile kızı Doğa Etyemez’in katili Atalay Yüksel tutuklandı.

Manisa'nın Salihli ilçesinde Kocaçeşme Mahallesi 63 Sokak'taki apartmanda yaşayan anne Devrim Güler (48) ile kızı Doğa Etyemez (18), dün saat 08.00 sıralarında bina sakinleri tarafından asansörde cansız halde bulundu. Yapılan otopsi sonucunda öldürüldükleri belirlenen anne-kızın katilinin, komşuları Atalay Yüksel (57) olduğu ortaya çıktı.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında anne ve kızın cinayetiyle ilgili olarak, dün sabah uçakla Ankara'ya gittiği belirlenen alt komşuları Yüksel, dün akşam saatlerinde gözaltına alınarak Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.  Yüksel, verdiği ifadede anne ile kızını öldürdüğünü itiraf etti. Yüksel daha sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayda katledilen Devrim Güler ve kızı Doğa Etyemez'in Adli Tıptaki otopsi işleminin ardından yakınlarına teslim edilen cenazeleri, bugün öğle Kocaçeşme Camisi'nde kılınan cenaze namazını ardından Karaağaç Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi.