Ekolojistlerden Limak protestosu

img
İZMİR - Ekolojistler, Akbelen Ormanlarını maden açmak için katleden Limak Holding'in bünyesinde bulunan Limak Filarmoni Orkestrası'nın konseri öncesinde İkizköylülerin direnişini seslendirdi. 
 
İzmirli ekolojistler, Milas Akbelen Ormanlarını kömür ocağı açmak için katleden Limak Holding bünyesinde bulunan Limak Filarmoni Orkestrası'nın Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde vermek istediği konseri protesto etti. "Kuşlar sustu sende sus" ve "Akbelen için adalet" dövizleri taşıyan ekolojistler, Limak Holding'in Akbelen'de yaptıklarına dair bildirileri de konsere gelenlere dağıttı. 
 
LİMAK HOLDİNG’İN YAPTIKLARINI ANLATTI 
 
Yine konser için gelen yurttaşlara seslenen Sedanur Parmaksız, "Konseri dinlemeye gelenlere, İkizköylülerden bir mesaj getirdik. Limak Holding 2 yıldır direnen köylülerin önce elektriğini ve suyunu kestiler, kendi evlerinde, ormanlarında yaşamalarını engellemeye çalıştılar. Bunlardan sonra AKP'nin arkasında durduğu şirketlerden birisi olan Limak seçimlerden sonra Akbelen Ormanı'nı jandarma desteği ile kesti. Bunu yaparken kesim izni bile yoktu. Kesimi durdurmak için bütün doğa ve yaşam savunucuları Akbelen Ormanına gitti. Limak ise aramızda hasta ve yaşlılar varken üstümüze tazyikli su sıktılar, biber gazına boğdular, coplarla saldırdılar. Bugün Milas'taki kanser oranları Türkiye'nin kanser oranlarından daha yüksek. Bunu Limak yapıyor. İnsanları zehirliyorlar, bütün canlıların yaşam hakkını ellerinden almaya çalışıyorlar. Limak böyle bir şirkettir. Bizi de protestoya, doğayı savunmaya çağırıyoruz" diye konuştu.