Fransa ve Almanya’da Abdullah Öcalan için eylem

  • dünya
  • 22:27 25 Şubat 2024
  • |
img
HABER MERKEZİ – Fransa’nın Bbolléne ve Almanya’nın Berlin kentinde yapılan eylemlerde PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün zamanı geldiği belirtilerek mücadelenin devam edeceği vurgulandı. 
 
İmralı'da ağırlaştırılmış tecrit koşullarında tutulan ve 35 aydır haber alınamayan PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın fiziki özgürlüğü için Kurdistanlılar ve dostlarının Avrupa’daki eylemleri sürüyor. 
 
FRANSA
 
Fransa’nın Bolléne kentinde 18 juin 1940 meydanında bir araya gelen Kurdistanlılar ve dostları, tecridi protesto etti. Bolléne Belediyesi önüne kadar yürüyüş gerçekleştiren eylemciler, sık sık “Bê Serok jiyan nabe” sloganı ile Abdullah Öcalan'ın derhal fiziki özgürlüğüne kavuşturulmasını istedi.
 
Belediye binası önünde yapılan açıklamada Abdullah Öcalan'ın fiziki özgürlüğü için her gün alanlarda olma çağrısı yapıldı. Avignon kentinden gelen Kurdistanlıların da yer aldığı eylem, “Bê Serok jiyan nabe” sloganı ile son buldu.
 
ALMANYA
 
Almanya’nın başkenti Berlin’de  “İmralı’ya 100 Bin Kart“ kampanyası kapsamında Abdullah Öcalan’a kartpostal gönderildi. DEST-DAN Kadın Meclisi ve NAV-Berlin’in (Özgür Kurdistanlılar Meclisi) organizesiyle bir araya gelen Kurdistanlılar, 25 yıldır İmralı Yüksek Güvenlikli Hapishanesinde tutulan Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün zamanının geldiğini belirtti.
 
Kartpostal gönderimi öncesi açıklama yapan NAV-Berlin Eşbaşkanı Hüseyin Yılmaz,  Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünü sağlamak için eylem ve etkinlikler düzenlediklerini, “İmralı’ya 100 Bin İmza Kampanyası“ çerçevesinde de İmralı’ya göndermek üzere kartpostal attıklarını söyledi.