10 Ekim yaralısı: Türkiye’nin kaderi HDP ile değişir

img

MANİSA - 10 Ekim Katliamı’nın ardından 3 yıla yakındır tedavisi süren Emrullah Özdemir, barış talebinde ısrarcı olduklarını  belirterek, “Türkiye’nin kaderi HDP ile değişir” dedi ve HDP’yi destekleme çağrısında bulundu. 

Ankara’da 10 Ekim 2015’te barış mitinginde DAİŞ’in düzenlediği canlı bomba saldırısında 102 kişi yaşamını yitirirken, yaralı olarak kurtulanlardan 30’unun tedavisi halen sürüyor. 
 
Tedavisi süren yaralılardan Emrullah Özdemir (21) Manisa’nın Yunus Emre ilçesi Cumhuriyet mahallesinde yaşamını sürdürüyor. Sağ bacağı halen platinli bir şekilde alçıda tutulan Özdemir, konuşma yetisini de yavaş yavaş geri kazanmaya başladı. Doktorların Ankara’da tedavisi ihmal edildiği için bacağının “Kurtulma şansı yok” demesine rağmen 22 ameliyat geçiren Özdemir’in bacağı, iyileşme gösteriyor. 
 
BARIŞIN TESİS EDİLMESİNİ İSTİYOR 
 
Saldırıdan önce inşaat işçiliği yapan Özdemir’e, ailesi evde bakarken belli aralıklarla psikoterapi tedavisi de uygulanıyor. Saldırı gününü unutamayan Özdemir, şimdi yeniden ayağa kalkıp çalışacağı günlerin özlemini çekerken aynı zamanda saldırının yaşandığı gün Ankara’da bulunma gerekçesi olan barışın bir an önce Türkiye’de tesis edilmesini istiyor. 
 
Bugüne kadar devletin herhangi bir kurumunun doğrudan desteğini görmeyen Özdemir’in en büyük destekçisi Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) oldu. 
 
‘HALEN BARIŞ İSTİYORUZ’
 
Saldırının AKP’nin iktidar olma hırsıyla bizzat devlet tarafından organize edildiği düşüncesinde olduğunu belirten Özdemir, halen barış talebinde ısrarcı olduğunu söyledi. Türkiye’nin; huzura, barışa ve demokrasiye ihtiyacı olduğunu belirten Özdemir, 24 Haziran seçimlerinin de bunun için büyük bir fırsat olduğu kanaatinde. Özdemir, 24 Haziran’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kilit isminin Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, parlamento seçimlerinde ise HDP olduğunu vurguladı. 
 
Demirtaş’ın cezaevinde tutulmasının yanlış olduğunu dile getiren Özdemir, AKP’nin bombalarla başaramadığını tutuklamalarla başarmaya çalıştığını; ancak yanıldığını söyledi. 
 
‘TÜRKİYE’NİN KADERİ HDP İLE DEĞİŞİR’
 
Hükümetin Olağanüstü Hal (OHAL) koşullarında seçime gitmesinin nedeninin baskı ortamını devam ettirmek olduğunu belirten Özdemir, sadece Manisa’da 7 Haziran sonrası yüzlerce kişinin tutuklanıp, yargılandığını hatırlatarak, yapılan tüm saldırıların aslında barış taleplerine dönük olduğunu ifade etti. “Nasıl değişir Türkiye’nin kaderi?” diye soran Özdemir, “HDP ile değişir. AKP istediğini alırsa barış olmaz bu ülkede. Barış olması için HDP’nin Meclis’te temsil edilmesi gerekiyor. Bundan sonra huzurun, mutluluğun, sağlığın, barışın, adaletin gerçekleşmesi için oylar HDP’ye” diye konuştu. 

Diğer başlıklar

17/06/2018
20:54 Demirtaş TRT’de: Değil 20 ay 20 yıl da cezaevinde kalsam zulme boyun eğmeyeceğim
16/06/2018
13:43 Taşdemir: Ağrı’da sandıkları gözümüz gibi koruyacağız
11:34 Temelli Suruç’ta: Seçimle gitmeyi göze alamayanlar her türlü provokasyonu yapıyor
09:05 Cemile’nin annesi: Elinizi vicdanınıza koyarak, sandık başına gidin
09:03 Rıza Türmen: HDP'de demokrasi umudu görüldüğü için saldırıyorlar
09:02 Geçim derdi yüzünden kendi işini kurdu
15/06/2018
18:12 Esnaf kardeşler binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi
16:30 Esnaf kardeşlerin cenaze törenine polis müdahalesi
09:36 ‘Mezarlara yapılanları sandıkta unutmayacağız’
09:11 Babası AKP’den aday adayıydı, kendisi HDP adayı
09:08 ‘Erdoğan muhakkak gitmeli diyen çok kararlı bir kitle var’
09:06 Temelli: Erdoğan'ın oyunlarını barajları yıkarak bozacağız
13/06/2018
18:42 Erdoğan: Bunu dışarıda konuşamam, HDP baraj altında kalmalı
12/06/2018
10:14 ‘Cemaatlerin görevi adalete çağırmaktır’
09:35 Dersim’de seçim nabzı: 2’si bizden 2’si birden
09:15 Midyat’ta SİT alanındaki tarihi evin üzerine çardak
09:12 Hareketli seçmen seçim bölgesine taşınacak: Bir oy seçimin kaderini değiştirir
09:11 İstanbul adayı Daş: Anadilde eğitim hakkı için çalışacağım
09:04 'Hatay'ın yeniden barış ve huzur kenti olması için mücadele edeceğiz'
10/06/2018
09:55 ‘Pancara gittiğimiz gibi sandığa gideriz’