Esir askerin annesi: Barış süreci tekrardan başlasın

img
ANTEP – HPG’nin alıkoyduğu Er Müslüm Altıntaş’ın annesi 3’üncü anneler gününü oğlundan ayrı geçirdiğini belirterek, devletten barış süreci için gerekli adımı atmasını, PKK'ye de “Size güveniyorum. Oğlumu sağ salim göndereceksiniz” diye seslendi.
 
HPG’liler tarafından 2 Ekim 2015 tarihinde Dersim’de alıkonulan asker Müslüm Altıntaş’ın annesi Songül Altıntaş, 3’üncü Anneler Günü’nü oğlundan ayrı geçirdiğini belirterek, devletin yeniden barış politikasına dönmesini istedi. Oğlunun gidişine alışamadığını dile getiren anne Altıntaş, Anneler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, oğlunun geri getirilmesi için devletin adım atmasını talep etti. Altıntaş, “Barış gelsin de biz, oğlumuz memleket huzura kavuşsun” dedi.
 
‘BARIŞ OLSUN’
 
Bir an önce oğluna kavuşmak istediğini ifade eden Altıntaş, şunları dile getirdi: “Ne zaman oğlumuzu istesek diyorlar şurada savaş var, burada savaş var. Peki, ne zaman bu savaş bitecek? Biz ne zaman oğlumuza kavuşacağız? Her defasında bahaneler önümüze koyuyorlar. Oğlumuzun geri gelmesi için barış gerekiyorsa barış olsun. Devlet bir adım atsın. Savaşın zararları hep bize oluyor. Annelerin babaların gözyaşları dinmiyor.”
 
‘SİZE GÜVENİYORUM’
 
Hayatta ki tek isteğinin oğluna kavuşmak olduğunu belirten Altıntaş, PKK’ye de “Size güveniyorum. Oğlumu bana sağ salim göndereceksiniz. Bu savaşın sonu yok. Savaştan zarardan başka hiçbir şey görmedik” diye seslendi. 
 
‘BİZ SAVAŞI DEĞİL BARIŞI İSTİYORUZ’
 
Er Müslüm Altıntaş’ın babası Şevket Altıntaş ise, “Oğlumun annesi yine anneler gününü oğlundan ayrı geçiriyor. Eşimin ne gecesi belli ne de gündüzü. Sesimi duyan tüm yetkililere diyorum: Bütün annelerin ciğerinde ki acıyı dindirin. Bu sizin ellerinizdedir. Geceleri eve geldiğimde eşimin oğlumun fotoğrafına sarılarak uyuduğunu görüyorum. Ben oğlumun kendisine sarılmasını istiyorum. Bu savaş artık bitsin. Savaşın cezasını halk çekiyor. Devlet de PKK de barış masasında buluşsun. Biz savaşı değil barışı istiyoruz. Barış süreci tekrardan başlasın. Bu kavganın sonu yok. Bizler barışa açız. Barış ve huzurlu günler istiyoruz” diye konuştu.