Cezaevinde saldırıya uğrayan kızının hayatından endişeli

img

URFA - Urfa Cezaevi’nden Elazığ Cezaevi’ne sevk edilen kızı Remziye Karadağ’ın, ring aracında ve ulaştığı cezaevinde saldırıya maruz kaldığını aktaran annesi Fidan Karadağ, kızının hayatından endişe duyduğunu söyledi. 

Tutuklu bulunduğu Urfa T Tipi Kapalı Cezaevi’nden önceki gün Elazığ Cezaevi’ne sevk edilen Remziye Karadağ’ın annesi Fidan Karadağ, kızının sevk edildiği ring aracı içerisinde ve gittikleri cezaevinde saldırıya maruz kaldığını anlattı. 
 
Anne Fidan Karadağ, telefon hakkı kapsamında kendisini arayan kızının saldırıya maruz kaldığını söylediğini paylaştı.
 
Kızının Mardin Cezaevi’nde 2 yıl kaldıktan sonra Urfa’ya sevk edildiğini, burada kaldığı 1,5 yıllık süre zarfında ise, cezaevi yönetimi tarafından sürekli ‘Seni en kötü cezaevine sürgün edeceğiz’ sözleri ile sürekli tehdit edildiğini anlatan Karadağ, görüşü için cezaevine gittiğinde kızının sevk edildiğini öğrenildi. 
 
Karadağ, “Biraz kapıda bekledikten sonra kızım beni aradı. Elazığ Cezaevi’ne sürgün edildiğini söyledi. Çıplak aramaya maruz bırakılmak istendiğini, kabul etmeyince de saatlerce işkence gördüğünü anlattı. Onu yere atıp saçlarını çekmişler. 5 kişi onun başına gelip ‘Biz başgardiyanız. Bu cezaevinin sorumlusuyuz’ demişler. Daha sonra ona hakaret etmişler” dedi. 
 
Yıllarca çocuklarının cezaevlerinde çeşitli işkencelere maruz kaldıklarını ifade eden Karadağ, şunları söyledi: “Bu cezaevlerinde çocuklarımızın yaşadıkları yeter değil mi artık. Hakaretler, işkenceler, sürgünler… Çocuklarımız zaten cezaevinde, bir de onları bizden uzak yerlere sürgün ediyorlar. Elazığ Cezaevi’nde onu hücreye atacaklarını söylemişler.” 
 
Bu yüzden kızımın hayatından endişe duyduğunu söyleyen Karadağ, hukuki destek istedi.