‘Jin TV eril sisteme karşı sesimiz olacak’

img

ŞIRNAK – Şırnaklı kadınlar, 8 Mart’ta yayın hayatına başlayacak olan Jin TV’ye, “Sesimizi kısmaya çalışan eril sisteme karşı sesimizin yükseltildiği yer olacak. Kadınların, medyadaki eril dile karşı başkaldırısını selamlıyoruz” sözleriyle destek mesajı verdi. 

Newa Kadın Vakfı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yayın hayatına başlayacak olan Jin TV'nin açılmasından mutluluk duyan Şırnaklı kadınlar, “Jin TV, sesimizi kısmaya çalışan eril sisteme karşı sesimizin yükseltildiği bir yer olacaktır” dedi. 
 
‘KADINLARIN MEDYADAKİ DİLİ OLACAK’ 
 
Yayınlarında sürekli savaş ve erkek şiddetini meşrulaştıran ana akım medyaya karşı alternatifin yine kadınlar tarafından ortaya konduğunu belirten Leyla Kılıç, “Jin TV’ye yayın hayatında başarılar diliyorum. Botanlı kadınlar olarak Jin TV’nin en büyük destekçileri olacağız. TV’nin bütün kadınların medyadaki dili olacağına eminiz” şeklinde konuştu.
 
‘TÜM KADINLARIN SESİ OLACAK’
 
Jin TV’nin açılışının yapılacağı tarihin çok özel ve kutlu bir gün olduğunu vurgulayan Zozan Aksu ise, TV’ye yayın hayatında başarılar diledi. Aksu, “Jin TV’nin tüm dünya kadınlarının sesi olacağına inanıyoruz. Kadınların sesini kısmaya çalışan sisteme karşı, kadınların sesinin yükseltildiği bir yer olacaktır. Genç bir kadın olarak sonuna kadar kadın televizyonunu destekliyorum” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi. 
 
‘HEYECANLIYIZ’
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak İl Eşbaşkanı Zeynep Unat, kadınların ihtiyaç duyduğu bir dönemde kanalın açılacağına dikkat çekti. Sadece kadın haberciliğinin öne çıkacağı bir kanalın açılmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Unat, “Heyecanlıyız. Jin TV’ye yayın hayatından başarılar diliyorum” dedi.
 
'KADINLARIN SESİNİ DAHA GÜÇLÜ AKTARACAK' 
 
Kanalın Botanlı kadınların sesini daha güçlü aktaracağına inandığını dile getiren HDP Kadın Meclisi üyesi Özlem Kutlu da, şöyle konuştu: “Öncelikle 8 Mart gibi özel bir günde yayın hayatına başlayacağı için kutlamak istiyorum. Kadınların yaşam alanlarına yönelik gerçekleştirilen saldırıların dozu gün geçtikçe artmakta. Kadınların rengine, sesine ve özgür iradelerine yönelik gerçekleştirilen saldırılara her gün şahit oluyoruz. Kadınların, medyadaki eril dile karşı başkaldırısını selamlıyoruz. Botanlı kadınlar olarak kadın medyasını desteklemekten ve izlemekten vazgeçmeyeceğiz.”