‘Halkların Devrim Marşları’ albümünün fragmanı yayınlandı

img
İSTANBUL -“Halkın Devrim Marşları” albümünün tanıtım fragmanı yayınlandı. Albüm içinde yer alan şarkılar, HDP'nin İstanbul’da düzenleyeceği mitingde müzik severlerle buluşacak. 
 
Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM), Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi (YÇKM), Gölge Kültür Sanat Merkezi ve Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV) sanatçıları tarafından hazırlanan, “Halkların Devrim Marşları (Sirûdên Şoreşê Yên Gelan)” albümünün hazırlıkları bitti. 
 
Albümün tanıtım fragmanı ise Kom Müzik Youtube kanalında yayınlandı. Albüm, yarından itibaren Kom Müzik Marketlerinde yerini alacak.  
 
MKM, BEKSAV, Gölge Kültür Sanat Merkezi sanatçıları ile beraber, birçok sanatçının seslendirdiği 7 şarkı yer alıyor. Albümde Kürtçe'nin Kurmanci ve Kırmancki lehçelerinin yanı sıra Türkçe ve Ermenice dillerinde de ezgiler de var. 
 
20 sanatçıdan oluşan koro, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 17 Haziran Pazar günü saat 17.00'de Bakırköy Halk Pazarı’nda düzenlenecek olan büyük İstanbul mitinginde müzik sevenlerin beğenisine sunulacak.
 
Fragmanın tanıtım linki ise şöyle: 
https://youtu.be/0QuQ3ooFXsQ