Kadınlardan ‘Yüzde Çoğuz’ kampanyası

  • kadın
  • 14:14 11 Haziran 2018
  • |
img
HABER MERKEZİ - Aralarında gazeteci, yazar, aktivist kadınlar; 24 Haziran seçimleri dolayısıyla sözlerini, itirazlarını, taleplerini dile getirmek için “Yüzde Çoğuz” adlı kampanya başlattı. 
 
Aralarında gazeteci, yazar, aktivist kadınların yer aldığı çok sayıda kadın, 24 Haziran seçimleri dolayısıyla Yüzde Çoğuz” adlı kampanya başlattı. Kadınlar, hazırladıkları videolarda; sözlerini, itirazlarını, taleplerini dile getirdi.  
 
Grup, çağrı metninde şu ifadelere yer verdi: 
 
“Bu dünyayı kendi dünyamız yapmak,  kendi aklımızla düşünmek, kendi gözlerimizle görmek, kendi kulaklarımızla duymak, kendi dilimizle konuşmak, kendi ellerimiz ve kollarımızla yapmak, kendi ayaklarımızla yürümek, kendi ayaklarımızla koşmak , hayal etmek için, özgür, eşit bir dünya kurmak için, her gün ilmek ilmek ördüğümüz hayatlar, zamanlar, mekanlar, insanlar, hayvanlar, ormanlar, gökyüzü ve yeryüzü için bir kere daha kolları sıvamanın yine ve yeniden tam zamanı diyoruz!
 
Bu çağrı bütün kadınlara...
 
Seçimleri, ‘seçimlere’, sandıklara  sığmayan kadınlara…
 
Çünkü biliyoruz ki  ÇoĞuz…  Az değiliz, yalnız hiç değiliz!
 
Seçimlere az bir zaman kala,  ‘YüzdeÇoğuz’ diyen kadınlar olarak, ‘çorbada tuzumuz olsun’ dedik, yola çıktık.  Kadınların sözlerini, itirazlarını, taleplerini görünür kılmak derdimiz.
 
 Peki, ‘YüzdeÇoğuz’ diyen kadınlar kim? Hem herkes hem hiçkimse…
 
Yapacağımız sosyal medya çalışmaları hakkında sizleri bilgilendirmek, desteğinizi istemek ve her bir kadının ‘YüzdeÇoğuz’ sözünü yaymak amacımız.
 
Üretimlerimizi  paylaşmadan önce küçük bir bilgilendirme yapmak istedik.
 
Yolumuz açık olsun...”