Babacanlar Kargo'da eylem sürüyor

img
ANTEP – Antep’te Babacanlar Kargo Şirketi'nin 7 işçisi açtıkları işe geri iade davasını kazanmalarına rağmen, işveren kararı istinaf ederek işe almadı. İşçiler, 319 gündür eylemde olduklarını, sonuna kadar direneceklerini ifade etti.
 
Antep’te Tüm Taşıma İşçileri Sendikası’na (TÜMTİS) üye oldukları için işten çıkarılan ve açtıkları işe iade davasını kazanan Babacanlar Kargo Şirketi çalışanı 7 işçi 319 gündür direnişlerini sürdürüyor. İşverenin davayı Bölge İstinaf Mahkemesi'ne götürdüğünü, bu sebeple işlerine iade edilmediklerini belirten işçiler, sonuna kadar direnmeye devam edeceklerini söyledi.
 
 ‘SENDİKALI ÇALIŞAN İŞÇİLERİ KISKANIYORDUK’
 
Sendikaya üye olmanın işçilerin en temel hakkı olduğunu belirten işçilerden Ramazan Akın, en temel haklarını kullandıkları için işten atıldıklarını, sağlıksız koşullarda çalıştırıldıklarını ifade etti. Akın, “Bizleri köle gibi çalıştırıyorlardı. Biz de gerçek bir işçi gibi çalışmak için sendikaya üye olduk. Antep’te diğer nakliye firmalarında çalışan tüm işçiler sendikalıydılar. Onlar bizlere göre çok rahat şartlarda çalışıyorlardı. Onların durumunu kıskanıyorduk. Sonunda kararlı mücadelemiz yargı kararını lehimize çıkarttı. Tam anlamıyla işe dönünceye kadar direneceğiz” diye konuştu.